Přijeďte si vychutnat skvělou show na letošní Highjump

Už 4. – 5. srpna proběhne v lomu Hříměždice kousek od Příbrami mistrovství České republiky ve skocích do vody ve volné přírodě neboli cliffdivingu. High Jump je jediná podobná akce pořádaná na našem území, na kterou se již pravidelně sjíždějí zástupci elity tohoto sportu. Můžete se tak těšit na ultimátní skoky, při kterých bude tuhnout krev v žilách. O správnou výživu všech zúčastněných se bude nově starat Mana. Kromě neuvěřitelných sportovních výkonů vás zabaví také bohatý hudební program.

Letos oslaví tento jedinečný závod již své osmnácté narozeniny a pořadatelé se rozhodli posunout hranici zase o něco výš.  Hlavní soutěž se tak bude skákat nejen z 16 metrového, ale také z 20 metrového skokánku. Lom v Hříměždicích je díky dvacetimetrové platformě opravdu nepřehlédnutelný.

Nově se o stravování všech zúčastněných sportovců bude starat Mana – lahodné, rychlé a vyvážené jídlo, které dodá tělu vše, co potřebuje. Právě z těchto důvodů si ho jako svůj každodenní příděl energie vybrala naše skokanská jednička a jeden z nejlepších cliffdiverů na světě Michal navrátil, který je zároveň i jejím ambasadorem. Právě Michal bude na Highjumpu jednou z největších hvězd. Dále se můžete těšit na Švýcara Andrease Hulligera pravidelně se závodu účastnícího už od roku 2009. Ze Švýcarska dorazí i tři nadějní borci Martin Boiller, Matthias Appenzeller a Robin Muller. Německo bude reprezentovat Jan Wilko Heinzel, Patrik Arendt „Princess“ a Iris Schmidbauer. Nemůžeme zapomenout ani na legendu skokanského sportu a stálici Highjumpu veterána Petera Rosenyho, který se rozhodl, že sedmdesátka není žádný věk a i přes plánovaný skokanský konec do Hříměždic opět přijede. Své sportovní umění předvedou i krásné ženy, letos poprvé se závodu zúčastní Američanky Ellie Smart a Jesse Macanlay.

Kromě hlavního klání (16 a 20 metrů) tradičně nebude chybět závod na speciální 5 metrů vysoké houpačce ani skoky stylových placáků X-Diving, které jsou bláznivou a bolestivou alternativou k tradičním ladným skokům. Největší borci poměří své síly i ve skokanské exhibici z 27 a 30 metrů vysoké platformy. Highjump je otevřené mistrovství České republiky v cliffdivingu, přihlásit se tedy může každý, kdo na to má. Závody jsou určené jak pro profesionály, tak pro amatéry. Pokud byste si chtěli skoky vyzkoušet i vy, ale závodní ambice zatím nemáte, můžete se přihlásit na Mad Hoppers Cliff Diving Workshop, kde vás povedou samotní závodníci a předvedou vám, jak na to.

Zdroj: Mana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.