Když už v létě nevíte, co…: Konec nudy, jde se na grilovačku!

Léto je stále ještě v plném proudu, vy jste ale stále v pracovním zápřahu a děti se ve městě nudí? Nemáte čas vyjet s nimi na venkov, zároveň vám ale vadí, že tráví léto hlavně doma u počítače nebo televize. A co takhle děti překvapit a uspořádat jim speciální party s grilováním? Že nemáte zahradu? To ničemu nevadí!

Novým trendem je grilování v městských parcích a lesích. Míst, která města vyhrazují ke grilování, přibývá, a s tím i možnosti jejich obyvatel. Některá z těchto takzvaných grilovacích míst jsou přímo opatřena grily, jiná vyžadují, aby si návštěvník přinesl vlastní náčiní. To by ale neměl být problém, levnější přenosný gril pořídíte za pár set korun, navštívit můžete také půjčovnu. Grilování v parku si užijete vy i děti, pobyt na čerstvém vzduchu všem jen prospěje. A podle času i energie můžete zkusit pro děti připravit i malou BBQ party s občerstvením a zábavou. Určitě na ni jen tak nezapomenou!

Ať už grilovačku pořádáte jen pro své ratolesti, nebo jim pozvete také kamarády, důkladná příprava se vždy vyplatí. Jakmile si nakoupíte potřebné suroviny, vrhněte se na chystání dětského menu. To by mělo ideálně splňovat několik požadavků: hravost, nápaditost, barevnost a skvělou chuť.

Nápady pro mlsné jazýčky
Dětská pusa je malá a malé věci jsou roztomilé. Skvělým nápadem pro přípravu občerstvení jsou tak různé miniatury běžných dospěláckých jídel. Co byste řekli rozkošným domácím mini burgerům (ať už v masové či vegetariánské verzi)? Burger nemusí automaticky znamenat nezdravé jídlo a děti je milují. Alternativní variantou hlavního chodu mohou být i krásně barevné minišpízy s kuřecím masem/sýrem, červenou a žlutou paprikou na přepůlených špejlích. Když už jsme u špízů, napadlo vás někdy udělat je také nasladko? Vyzkoušejte například špízy s grilovaným ananasem a melounem, děti se po nich mohou utlouct! Grilované ovoce můžete „vytunit“ také oblíbenými bonbony marshmallow. Důležité je také servírování. Veselé barevné či obrázkové nádobí je pro děti lákadlem a jídlo jim o to více zachutná.

Nezapomínejte ani na pitný režim. Pokud se chcete vyhnout kupovaným limonádám plným cukru, připravte si raději limonádu vlastní. Využít můžete třeba zbylou část melounu na skvělou melounovou limču, pokud se ale bojíte, že budete mít melounu dost, můžete zvolit jakýkoliv jiný druh. Děti milují stejně tak malinové, jahodové, borůvkové nebo vanilkové s medem. K barevným limonádám samozřejmě nezbytně patří barevná brčka, s těmi se to hned lépe pije.

Nápady pro neposedy
Těžko se dá předpokládat, že dětem bude stačit ke spokojenosti jen jídlo a pití. Chtějí se totiž co? Hlavně bavit! Proto doporučujeme připravit si také program a opět zde platí, že děti ze všeho nejvíce ocení nápaditost. Naštěstí jste venku v parku, možností je tedy nepřeberně. Zabalit si můžete třeba míč, létající talíř, petanque, badmintonové pálky, kroket a tak dále. Vše záleží jen na tom, co najdete doma. Velkou legraci si užijete například se společenskou hrou Twister. Pokud ji doma nemáte, můžete si ji jednoduše vyrobit z kusu látky a barevných sprejů, nebo sprej nastříkat přímo na zem (nebojte, déšť vše smyje). Vyhlásit můžete i motorické soutěže typu skákání v pytli nebo běh s vajíčkem na lžíci. Menší děti ocení i jednoduchý bublifuk, větší si zase pohrají s vodními pistolkami. A pokud ani nic z výše uvedeného doma nemáte nebo nemůžete vytvořit svépomocí, vždy si můžete zahrát zlatou klasiku „na schovku“, „na babu“, „cukr, káva,…“ a další hry, které všichni známe z dětství, ale generace našich dětí o nich možná ještě nikdy neslyšela.

Grilovací místa jsou skvělou iniciativou měst, která inspirují své obyvatele, aby trávili více času v přírodě. Zjistěte, jaké jsou možnosti ve vašem okolí a vyražte do parku či do lesa na rodinný piknik! Seznam grilovacích míst najdete na www.grilujemevemeste.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.