Kráska Lia s exotickými kořeny dobývá svět: Česku vyhrála mezinárodní soutěž!

Nebyla ani v České Miss nebo jiné české soutěži krásy, se kterými se u nás roztrhl pytel. Třiadvacetiletá kráska s kořeny až v Kyrgyzstánu Lia Balanovskaya přezdívaná Lia Kees vystartovala rovnou na mezinárodní soutěž Miss Europe – World Next Top Model, kterou vyhrála. Nyní se tahle sexy blondýnka vrhá do českého showbyznysu. Ráda by totiž založila projekt pro mladé manekýnky, kterým by předávala své zkušenosti ze světa. Nahradí snad Evu Čerešňákovou, Dominiku Mesárošovou nebo Taťánu Makarenko?

Před šestnácti lety se společně s rodiči přestěhovala z Bishkeku do Prahy. Teprve loni získala české občanství a hned toho využila k reprezentaci země, která ji přijala, dala vzdělání a zázemí. „Tíhnu už spíše k Česku, přece jen jsem tu vyrostla,“ přiznává Lia a dodává: „Myslím si, že mám co nabídnout. Díky mezinárodní soutěži jsem získala zkušenosti, které bych ráda předávala dívkám, co touží stát se modelkami,“ vysvětlila blondýnka, která má za sebou několik přehlídek v Česku. Hlavně pro návrhářku Alenu Wilson, která šije šaty pro skutečné ženy se skutečnými mírami. Lia má totiž kromě velkých ňader i konfekční velikost 38.

„Líbí se mi, když je žena ženou. Neuznávám vychrtlé modelky bez ženských křivek. Díky své postavě jak se říká krev a mlíko, jsem uspěla,“ tvrdí modelka s tím, že se určitě nechce srovnávat s domestikovanými podnikatelkami jako je Mesárošová nebo Makarenko, které podobné projekty dělají už několik let. „V podstatě o těch dívkách pak není moc vidět ani slyšet. Já to chci dělat trošku jinak,“ usmívá se Lia šibalsky.

V brzké době ji ale čeká hlavně focení vlastního kalendáře, ke kterému si přizvala i přední české krásky – poslední Českou Miss Andreu Bezděkovou a zpěvačkou Victorií Velvet. Ta vytvoří nové fotografie pro diář 2018. Výtěžek z prodeje půjde pro její nadaci Velvet Smile. O téhle dívce určitě ještě hodně uslyšíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *