Školní rok se blíží: Co dělat, když budete potřebovat hlídání?

Konec školních prázdnin se pomalu blíží a s ním přicházejí starosti, jak to všechno zvládnout v následujícím školním roce. Ale jak skloubit svoji práci se zájmy dítěte? A co když nebudete mít každý den čas, abyste s potomkem napsali úkoly? Při jakých příležitostech využít někoho na hlídání?

Určitě se s tím setkal každý rodič, který chodí do práce. Brzy ráno odvézt dítě do školy, pak hned do práce, vyzvednout potomka, odvézt přes celé město na kroužek, opět vyzvednout, udělat úkoly, uvařit večeři a hurá do postele. Ale je toto vůbec reálné zvládat každý den a k tomu dělat svou práci naplno?

  • Vyzvedávání ze školy

Nechcete nechávat dítě do pozdního odpoledne v družině, ale zaměstnání vám nedovoluje, abyste vyzvedli školáka dříve? Zkuste si najít slečnu na hlídání, se kterou se domluvíte v jaký den a čas potřebujete pomoci a ona se už o zbytek postará. Využít můžete například portálu Hlídačky.cz, kde si můžete vybrat z několika tisíců slečen z celé republiky. Uvidíte recenze od ostatních uživatelů, hodinové sazby nebo stupně ověření. S danou slečnou se po aktivaci členství můžete ihned spojit pomocí zpráv nebo ji zavolat a domluvit se bez jakéhokoliv prostředníka.

  • Doprovod na zájmové kroužky

Pokud máte aktivní dítě, které má každý den po škole jiný kroužek a nejlépe ještě na druhé straně města, tak i tato situace se dá vyřešit. Hlídačka dítě vyzvedne ze školy, odveze na kroužek a pak následně doprovodí domů. Cestou může třeba nakoupit a vy tak přijdete v klidu domů a můžete se věnovat vašemu potomkovi naplno.

  • Nemocné dítě

Dítě pokašlává či posmrkává? V těchto případech se nedoporučuje posílat ho do školky či školy, aby nemoc dále nešířilo. Vy si však nemusíte brát ihned dovolenou, ale stačí zavolat hlídačce a domluvit se s ní. Ta se o dítě přes den postará, uvaří mu čaj, přečte pohádku a brzy je potomek zdravý jak rybička. Vy si navíc ušetříte dny dovolené a můžete pak vyrazit s celou rodinou někam společně.

  • Odvoz do školy

Ne každý může chodit do svého zaměstnání až poté, co odveze dítě do školy. Pokud se vám ho nechce zbytečně budit a dávat ráno do družiny, tak i toto za vás může udělat někdo jiný.

“Každé ráno odvedu Tomáška do školy a odpoledne si pro něj zase přijdu a doprovodím ho domů. Jeho rodiče pracují každý den od 7 hodin ráno do 16ti hodin a on by tak musel trávit hodně času v družině. Během čekání na rodiče s ním udělám úkoly a on si tak potom může užívat zbylého času s rodinou pohromadě,” říká Jana, která se s rodinou spojila přes portál Hlídačky.cz.

 

  • Pomoc s úkoly i úklidem

Hlídačky nemusí pomáhat jen dětem s úkoly, ale můžou ulevit i vám s úklidem domácnosti. Potřebujete vyprat, vyžehlit, vyluxovat nebo jen občas utřít prach? Vše je o domluvě a některé hlídačky nabízejí i tyto služby.

  • Romantika ve dvou není nemožná

Vzpomínáte si, kdy naposledy jste si se svým manželem vyrazila na večeři jen ve dvou? Že se to od té doby, co máte děti, ještě nestalo? “Přes den chodím na vysokou školu a tak je pro mě večerní hlídání děti ideální. Rodiče si můžou zajít do kina či na večeři a já zatím dítě vykoupu a uspím. Někdy dětem i uvařím, pokud o to rodiče stojí a když děti usnou, tak poklidím domácnost. Vše je o domluvě s rodinou,” prozrazuje hlídačka Katka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *