Muzikálový herec Peter Pecha: Jako Rocky porazil v ringu skutečného boxera! Jak to dokázal?

Muzikálový herec Peter Pecha, který se proslavil hlavní rolí v muzikálu Rocky! se v neděli 27. srpna 2017 utkal v boxu s hercem, ale také profesionálním bojovníkem Matoušem Rajmontem. Pecha přijal svoji další životní výzvu, a i přes téměř nulové zkušenosti se po 2 měsících intenzivního tréninku postavil tváří v tvář protivníkovi v opravdovém boxerském ringu před zraky fandících diváků. Letní galavečer boxu se konal u jezera u Poděbrad. Jeho soupeř Matouš Rajmont ho po skončení zápasu prohlásil za vítěze a složil mu poklonu. 

„Dopadlo to fajn. Myslím si, že se nemám za co stydět. I lidi kolem mě mi řekli, že to bylo nad jejich očekávání.“ hodnotil svůj výkon sám Peter Pecha. Muzikálová vycházející hvězda měl s boxem doteď téměř nulové zkušenosti. Zápas v muzikálu ROCKY! je divadelní choreografie, a nemá s realitou nic společného, ačkoliv se tak na první pohled každému divákovi zdá. A tak, když Peter přijal výzvu, kterou mu předhodili kamarádi z tělocvičny, kam si chodí udržovat kondici, netušil, jak náročná cesta ho čeká. Největším problémem byl krátký čas na přípravu. Herec se musel během 2 měsíců připravit na zápas, kde při malé nepozornosti, mohl přijít k těžkému zdravotnímu úrazu, který by zásadně ohrozil jeho kariéru v showbusinessu.

„Radili mi, abych se nerval za každou cenu. Abych si držel odstup, vydržel všechna kola a dával si pozor na rány.“ komentuje Pecha. Ale dodává, že soupeř Rajmont se s ním nijak „nepáral“. „Matouš byl nějak tvrdší, než jsem čekal. Znám jeho údery z tréninku, protože chodím k němu do gymu. A byly chvíle, kdy jsem to dost cítil.“ přiznal Peter. Na konci zápasu si Matouš vzal do ruky mikrofon a před všemi diváky ho vyhlásil vítězem. Jednalo se o exhibiční zápas. „Já měl z Petra velkou radost. Ten kluk se v ničem nevzdává. Samozřejmě bylo vidět, že je nervózní. Kdo by nebyl! Ale šel do toho naplno, snažil se a makal na sobě co to šlo. Musím mu složit poklonu, je to borec. A roli Rockyho nedostal jen tak náhodou…“ chválil Petera sám Rajmont. Peter Pecha se do ringu opět vrátí. Další termín bude 24. listopadu, kdy se vrací na jeviště Kongresového centra Praha s muzikálem ROCKY!. Pro Petera byla tato událost nová zkušenost, které nelituje a je rád, že se nevzdal a dotáhl vše do konce podle plánu. Nyní se může znovu soustředit na svoji hereckou a pěveckou kariéru. Vstupenky jsou v prodeji v síti TICKET ART a TICKET PORTAL.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *