5 důvodů, proč cvičit jógu

Jóga, velmi oblíbené cvičení, které se v poslední době čím dál tím víc rozšiřuje do povědomí široké veřejnosti a nabírá na popularitě. A že Vás jóga nebaví? Každý si přijde na své. Jóga se neustále posouvá a vzniká v mnoha variantách, jóga na vodě, v houpacích sítích, power jóga, hot jóga, klasická jóga, takže se rozhodně nudit nebudete. Dnes již každé studio nabízí první lekci zdarma, tak s chutí do toho, vyzkoušejte více lekcí a najděte si tu svou. Poradíme Vám 5 nejzásadnějších důvodů, proč cvičit jógu.

1) Zbavte se stresu!
V dnešní uspěchané době, kdy jsou na nás kladeny přemrštěné nároky, které nás mnohdy tlačí někam kam nechceme, podléháme, aniž bychom za to mohli mnohem rychleji stresu. Ten je dlouhodobě velmi nezdravý. Jóga je vhodným pomocníkem, jak dostat své tělo a mysl do klidu a harmonie. Pravidelné chvíle relaxace a uvolnění mysli se díky cvičení jógy, brzy stanou nedílnou a blahodárnou součástí vašeho života.

2) Uvolněte svá záda a ulevte si od bolesti
Mnoho z nás během dne často sedí nebo vykonává jednostranný pohyb, z toho velice často vznikají bolesti zad, kloubů a svalů. Jóga perfektně protáhne všechny svaly na těle, i ty o kterých jste ani netušili. Díky tomu budete dlouhodobě předcházet problémům se zády a jiným bolestem.

3) Hubené a krásně pevné tělo
Ačkoliv se zdá, že jóga je pomalá a mírná, zdání klame. Je to poměrně náročné cvičení, které důkladně protáhne a zpěvní celé tělo. Postupně se vám zvyšuje fyzická kondice a hubnete, což také souvisí s klidnou a spokojenou myslí. Věnujte se józe často a pečlivě a brzy sami uvidíte, jak se dostaví výsledky. Odměnou vám bude krásně vyrýsované, zdravé a pevné tělo.

4) Odpočívejte, relaxujte, najděte cestu k sobě
Základním stavebním kamenem jógy je dech, díky správnému dýchacímu návyku si můžete dopřát chvilku klidu a relaxace kdykoliv během dne. Jakmile si uvědomujeme dech, jsme přítomní, žijeme tady a teď a vnímáme kvalitu našeho života, který se rázem stává radostnější a pestřejší.  V józe se častou používá tvrzení: „Tam kde je dech, je i život.“

5) Zdravé tělo a zdravý duch – cesta k omlazení
Ne nadarmo se říká, že je nám právě tolik na kolik se cítíme. Když sečteme všechny body uvedené výš, vyjde nám harmonický život, vitální tělo a klidná duše. Cítíme se skvěle, žijeme plnohodnotně a zdravě. To vše se nám vyplatí hlavně ve staří, kdy nám naše tělo a duše vrátí péči, kterou jsme mu věnovali.

Šedé tílko Benger, 499 Kč

 

Sportovní podprsenka Benger, 199 Kč

 

 

Černé kraťasy Benger, 299 Kč

K tomu, abychom se při cvičení cítili co nejlépe a komfortně, je třeba mít i pohodlné a perfektně padnoucí sportovní oblečení. Objevte novou kolekci Benger, kterou zakoupíte exklusivně ve všech prodejnách Hervis Sports nebo na www.hervis.cz!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *