Jak tráví čas malí školáci? Děti Pavla Novotného mají zakázaný tablet a televizi, Elsa Kryštofa Michala přemýšlí, jak si dát bacha na poznámky!

Největší zapálení pro interaktivní knihu Alfabeta projevila Laura Pavla Novotného, která pomáhala i mladší sestřičce Sáře. “Já mám nejradši písmenko L jako Laura, takže tady teď stříhám a lepím letadlo. Sára zatím písmenka neumí, ale já jí to učím,” pochlubila se  prvňačka, která na svůj věk byla až neuvěřitelně šikovná a stříhala rovně jako dospělák! Podobné hry si totiž užívá každou neděli. “Zavedli jsme doma neděle bez tabletů a televize. Je to dost těžké je zabavit a jsme vždycky večer utahaní jak psi, ale daří se nám. Alfabeta je proto geniální. Každou neděli vybereme jedno písmenko a budeme si s ním hrát,” prozradil svou rodičovskou taktiku Pavel Novotný, který je svými dcerami neustále okouzlen. “Chápete to? Já, takový ošklivý tlusťoch a mám tak krásné děti??”

Zuzanka a Michálek Evy Decastelo přišli nejen s maminkou, ale i se svou babičkou a byli plni dojmů. “Chodím do stejné školy jako Míša. Jeho třída se jmenuje Sovičky a moje Sluníčka,” vyprávěla nadšená prvňačka Zuzanka, která si v Alfabetě začala hrát jako první s písmenkem A. “To je první písmenko, které jsem se naučila, vypadá jako stříška, ale tady je v knížce Astronaut,” prozradila Zuzanka, zatímco ostřílenější druhák Míša rozhodně nezůstal pozadu. “Já už umím všechny,” pochlubil se Michálek.

Dorazily i větší školačky – konkrétně Jasmínka Jany a Jiřího Adamce, která už má po absolvování druhé třídy abecedu v malíčku, a také má už dost jiné zájmy. “Všechny ostatní holčičky doma říkají, kdo se jim líbí. U nás to máme jinak. Jasmínka nám aktualizuje seznam kluků, kteří ji milují,” smála se pyšná maminka Jana Adamcová, jejíž dcerka roste do krásy.

Do té roste i druhá větší školačka – Elsa Kryštofa Michala, která je raubířka každým coulem! “Máme novou třídní učitelku, která je z Moravy. Už chodím to třetí, takže už jsem na to hraní s Alfabetou velká. Ale zkusili jsme si to s tátou a je to legrace, Alfabeta se bude moc líbit mému malému kamarádovi” prozradila Elsa, kterou hned první školní den zajímalo jediné – jak vyváznout z průšvihů a co si hlídat. “Když budu mít šest poznámek, je to třídní důtka! Takže si musím dát bacha.” koulela očima malá divoká kráska, na kterou jdou její rodiče fikaně. “Nejvíc hustá budeš, když sice budeš raubířka, ale budeš mít samé jedničky!”

“Hrozně mě překvapilo, že si František tak poklidně hraje a stříhá! To je až k neuvěření. Doma spolu neustále lítají a nezůstanou chvíli v klidu. Doufám, že ho to takhle bude bavit i doma, to by byl ráj,” smála se DJka Lucca, manželka Michala Dvořáka z Lucie, která s sebou měla i staršího Míšu. “Začal teď chodit do první třídy, ale je to hrozný neposeda, tak nevím, jak to půjde. Doufám, že se tam zklidní, ale nedokážu si to popravdě moc představit..”

A jako Astronaut, B jako brýle!
Alfabeta je knižní hra, která provede předškoláka i školáka celou abecedou. S každým písmenem zažije malé dobrodružství – pošle astronauta do vesmíru, pustí parník po Vltavě nebo se naučí dávat pozor na silnici. Díky oblíbeným aktivitám, jako jsou kreslení, stříhání a lepení, si složí celý svět.

Kniha vznikla jako diplomová práce Patrika Antczaka a již získala 6 prestižních ocenění včetně zlaté stuhy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.