Slavný bubeník Phil Rudd z AC/DC míří do Česka s novou skladbou. První na světě ji uslyší v Olomouci!

Světově uznávaný rocker Phil Rudd z AC/DC se svoji kapelou Phil Rudd Band přijede pro velký úspěch na podzim zpět do České republiky, a to v rámci svého evropského turné po klubech. Hudebník oznámil, že jeho nová skladba Sun Goes Down bude vydána 29. září, a tak ho jako první ve světové premiéře uslyší olomoucké publikum. Píseň je inspirována Ruddovým životem a odkazuje na čas, kdy zjistil, že začíná znovu.

Australan zahájí své turné 27. září 2017 v Plzni a následně zahraje v dalších pěti českých městech. Jako speciální hosté se na podiu objeví kapely Doctor Victor, Blue Rocket nebo Kreyson Memorial. Návštěvníci koncertu tak budou mít výjimečnou příležitost možná naposledy vidět naživo dlouholetého člena kapely AC/DC. Můžete se těšit nejen na další hity od této slavné kapely, s níž nahrál její vůbec nejslavnější alba, ale i na vlastní novinky. Phil Rudd Band slibuje skvělé pecky v sedmdesáti minutovém vystoupení.

Deset květnových dnů křižoval Phil Rudd se svojí kapelou českou zemi i Slovensko a potažmo celou Evropu na svém turné. A podle všeho na něj fanoušci u nás udělali velký dojem: „Mám za sebou s AC/DC všechny možné velké stadióny a haly, ale tohle turné jsem chtěl od samého počátku pojmout jako návrat ke kořenům do doby, kdy jsem začínal. Dlouhá léta jsem nic tak skvělého nezažil. A musím s ohromným překvapením dodat, že z celé Evropy byla atmosféra na koncertech v Česku a na Slovensku snad nejvřelejší,” řekl po skončení tour jeden z vůbec nejslavnějších bubeníků v historii rockové hudby, a dodal: „Byl jsem až dojat, jak moc tu mají lidé rádi tvrdou muziku, kterou jsem hrál s AC/DC a ještě více jsem byl překvapený, jaký ohlas měla nejen tvorba této kapely, ale i naše současné pecky”. Jeho slova potvrzuje i fakt, že Phil Rudd pořídil jedinou koncertní nahrávku v rámci svého evropského turné právě v České republice, kterou aktuálně zvažuje vydat jako oficiální záznam. Některé skladby exklusivně také odvysílá Český rozhlas, který záznam pořídil.

Doctor Victor je historicky první česká kapela vybrána samotnými AC/DC k předskakování na pražském koncertu v rámci světového turné. Kapelu, které headlinuje fenomenální kytarista Vojta Bureš alias Victor, a které rytmus a groove dodává bubeník Jan Karpíšek s baskytaristou Janem Heřmanem odehrála koncerty v šesti britských městech, mimo jiné v Londýně či v Liverpoolu. Intenzivní koncertní show, kterou je kapela charakteristická, nenechala dlouho čekat na nadšené zpětné vazby.

Z Leicesterského Victoria Biker’s pubu přišla například zpráva, že kapela byla tou nejlepší, která v podniku kdy hrála. Rockový sen však britským turné nekončí, stále nemají dost. Jako hosté vystoupí na koncertech legendárního bubeníka Phila Rudda 3. října v Lucerna Music Baru a 29. září v olomouckém S-clubu. „Turné v Anglii je za námi a my máme nejenom krásné vzpomínky, ale především velkou zkušenost. Publikum reagovalo skvěle a podporovalo nás. Byl to zkrátka fantastický výlet, na který budeme dlouho vzpomínat. Teď se hlavně soustředíme na vystoupení s Philem Ruddem v Lucena Music Baru v Praze,“ okomentoval Vojta Bureš.

Blue Rocket je skupina, která vznikla před dvaceti lety. Na jednom pódiu se už potkala s desítkami vynikajících českých i zahraničních kapel. Nejvíce si cení hraní s legendárními Nazareth, Live Fire & Ken Hensley (ex-Uriah Heep), Rednex, pravidelných koncertů s kapelami Čechomor či Míchačky Betonu a přátelství s mnoha českými partami, z nichž by ráda vyzdvihla The Cell, Blackies, Full House, Last Rebel, Točílas nebo Izzy. V roce 2016 absolvovala kapela turné skupiny Kabát. Za dvacet let se ve skupině prostřídala mnoho členů, ale nyní se sestava ustálila a hraje ve složení: Zpěv a kytara Marek ,,Mára“ Lepší, elektrická kytara Petr ,,Samec“ Samek a Jan ,,Černoch“ Černý, bicí Tomáš ,,Lázňa“ Lázňovský, basová kytara Víťa ,,Mádl“ Chocholouš a zpěv Jana ,,Janie“ Kotková. Kapela Kreyson Memorial hraje ve složení bubeník Robert Killer Vondrovic, kytarista Daniel Rohlik Krob a Radek Reddy Kroc. Sestavu dále doplňuje zpěvák Petr „Doldy“ Dolének, basista Stanislav Jokiel a klávesista Marek Svoboda.

Kompletní rozpis turné zde:
ST 27. 9. 2017 CZ / PLZEŇ / PALÁC ALFA
ČT 28. 9. 2017 CZ / ČESKÉ BUDĚJOVICE / KD GERBERA
PÁ 29. 9. 2017 CZ/ OLOMOUC / S-CLUB
SO 30. 9. 2017 CZ / JABLUNKOV / ROCK CAFE
ÚT 03. 10. 2017 CZ / PRAHA / LUCERNA MUSIC BAR
ST 04. 10. 2017 CZ / TEPLICE / KNAK

Vstupenky na turné můžete zakoupit na stránkách rudd.cz, nejlevnejsivstupenky.cz nebo v předprodeji Ticketpro.
Zdroj: www.rudd.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *