Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Tip na výlet: Výstava Boba Dylana i českých umělců z období totality

Od poloviny září můžete v Plzni navštívit hned dvě nové zajímavé výstavy.  Ta první, ve znovuotevřené hlavní budově Západočeského muzea, představuje geniálního hudebníka Boba Dylana jako talentovaného malíře a šikovného výtvarníka. Na druhou z nich zve do budovy Masných krámů Západočeská galerie, která vystavuje výběr z tvorby českých umělců, jež v letech 1939 až 1953 ovlivnily dva totalitní režimy.

Výstava Bob Dylan: On the Road – Neznámá tvář známého umělce
Boba Dylana zná většina lidí jako skvělého amerického nekonvenčního písničkáře a hudebníka. Texty plné různých politických, sociálních, filozofických a literárních vlivů se vzpíraly všem pravidlům dobové populární hudby. Málokdo však ví, že Bob Dylan je také talentovaný malíř vystavující ve významných  galeriích po celém světě. Přesvědčit se o tom můžete v Západočeské muzeu v Plzni od 15. září do 12. listopadu. Součástí expozice bude téměř 50 Dylanových grafických listů z let 2008–2014, kolekce jeho gramofonových desek a tematické fotografie Alana Pajera. Expozice v hlavní budově Západočeského muzea jsou otevřeny každý den kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

TENKRÁT V EVROPĚ. Čeští umělci v totalitních režimech 1939–1953
České umění čtyřicátých let, ve kterých zuřily dva totalitní režimy a válka, si můžete prohlédnout od 22. září do 21. ledna 2018 ve výstavní síni Masné krámy. Umělecká díla, která znázorňují nesvobodu a neustálé nebezpečí tohoto období, tematicky doplní dokumentární fotografie statisíců uprchlíků proudících napříč Evropou i mimo ni i miliony lidí násilně transportovaných do vyhlazovacích táborů. Výstava silně připomíná hrůzy nacistické ideologie a později totalitního komunistického režimu, přičemž poukazuje na současný příliv uprchlíků do Evropy. Autory výstavy jsou Marie Klimešová, Hana Rousová a Zbyněk Baladrán. Výstavní síň Masné krámy je otevřena každý den kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

Komentované prohlídky výstavy se konají 3. října a 7. listopadu v 17 hodin, 26. listopadu v 16 hodin, 12. prosince v 17 hodin a 10. ledna v 17 hodin.

Zdroj: www.visitplzen.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *