S Křížkovou slavilo celé divadlo, dostala i vlastní ulici!

Zpěvačka a herečka Hanka Křížková oslavila letos v srpnu své kulatiny. Nejprve slavila s rodinou a s přáteli a teď se svými fanoušky a diváky. Naprosto zaplněné divadlo Hybernia jí tleskalo vstoje a k tomu pro ní její přátelé připravili i několik překvapení.

Křížková, která patří u nás k nejobsazovanějším zpěvačkám v muzikálech a zároveň k těm s nejsilnějším a nejčistčím hlasem, prozradila, že dokud měla na začátku svého věku pětku, tak to ještě šlo. “Ale tu šestku, tu já prostě ráda nemám… a teď už to bude jenom horší…,” smála se z pódia zpěvačka a herečka.

Mnohými písničkami, při kterých ji doprovázel band Martina Kumžáka, s nímž vystupuje už 25 let, publikum dojala. Ale i ona sama byla na pódiu několikrát pořádně dojatá. “A proč já jsem se dneska malovala. Kája Pavlíček mě tak hezky nalíčil, a teď…,” dodala s úsměvem, ale se slzami v očích, když dostala například obrovské kytice nebo dva veliké dorty. “Máte štěstí, že jsou tam ty dvě třicítky…” smála se oslavenkyně na celé divadlo.

Dojatá byla i v momentě, kdy viděla na plátně videopřání od svých přátel a kolegů, mezi kterými nechyběly herečka Iva Hüttnerová, zpěvačka Monika Absolonová, lékař Pavel Boček, dvorní textař Ruda Kubík nebo neteř Gábina Kapounová. “Moc hezké, opravdu a dojali jste mne. Narozeniny jsem si opravdu užila. Moc děkuji za všechny květiny a dárky, ale hlavně za to, že jste přišli. Moc si toho vážím,” vzkázala všem ještě Křížková.

Jako kuriózní dárek dostala od přátel ceduli s “vlastní ulicí”, na které stálo: “Hany Křížkové Holešovice – Praha 7”. Na konci rozdávala ceny v rámci losování tomboly a mezi publikum pak rozdala i skvělé větrníky a věnečky.

Do dalších let si Hanka Křížková přeje hlavně zdraví a ještě nějaké zajímavé role. Momentálně účinkuje ve čtyřech muzikálech: Dracula, Carmen, Sibyla a Mefisto a v zimě se po Čechách, Slovensku a dokonce v Německu uskuteční znovu představení Popelky na ledě.

“Mám ráda publikum, ráda se směju, i proto dělám často své recitály a jezdím sama, či s kamarádem talk show a musím říct, že jsou všude úžasní lidé a to mě hodně nabíjí,” dodává oslavenkyně Hanka Křížková, která je kromě jiného patronkou OS Sluneční paprsek, který organizuje ozdravné pobyty u moře pro děti po onkologické léčbě, či sdružení Diacel, jenž sdružuje lidi s cukrovkou a celiakií.

Foto: Radek Klimeš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *