Nejslavnější český zápasník MMA: Po pěti letech se vrací do klece!

Fanoušky MMA zápasů čeká doslova sportovní svátek. Již tento čtvrtek se totiž do klece vrátí pravděpodobně nejslavnější český zápasník tohoto bojového sportu Michal Hamrsmid. Ten se tak rozhodl kvůli svému synovi, který ho nikdy neviděl v akci. Přestože se před nim chce předvést, přiznává, že může padnout!

Když Michal Hamrsmid před pěti lety ukončil svou profesionální kariéru MMAzápasníka, nikdo nepředpokládal, že ho ještě někdy uvidí zápasit. A ačkoliv se již řadu let živí pořádáním galavečerů a pracuje u hokejové reprezentace jako kondiční trenér, již tento čtvrtek se definitivně naposledy předvede v rámci Night of the Legends v Praze.

„Můj syn už mě nezažil zápasit, byl malý, když jsem měl svůj poslední zápas, jdu tam kvůli němu. Bude to můj poslední zápas, mám už kariéru jinde, než uvnitř oktagonu,“ prozradil duší zápasník, který jako legenda tohoto sportu nemůže hazardovat se svým jménem. Přesto neměl mnoho času na přípravu. „Příprava byla jako vždy těžká. Tahle o to těžší, že se vracím po pěti letech a měl na ni jen šest týdnů,“ vysvětlil Michal. A ačkoliv se zápasem souhlasil kvůli svému synovi, který ho nikdy neviděl v akci, počítá s tím, že by ho také mohl vidět padnout. „Je to sport a patří to k tomu, nebojím se toho,“ prozradil Hamrsmid. Ten svého syna od dětství vede ke sportu. Rozhodně mu ale do výběru nehodlá mluvit.„Nechám na něm jaký sport si vybere a v tom ho budu stoprocentně podporovat. Jsou však jiné sporty, které by byl lepší,“ přiznal zápasník.

Přestože není mínění o zápasnících MMA nikerak vysoké, Hamrsmid je zářným příkladem, jak jsou předsudky mylné. Michal se totiž zapojil do charitativního projektu Jsem kým jsem Barbory Jelínkové Navrátilové a Michaely Skuhravé, do kterého se již zapojili Karolína Plíšková, Michal Hrdlička, Alan Babický, Jaromír Navrátil či Tomáš Skuhravý.

Již nyní se tedy vyrábí trička s podobiznou Michala Hamrsmida, které navrhla Michaela Skuhravá a nafotila Barbora Jelínková Navrátilová a ty se budou prodávat právě v Aréně Sparta, kde galavečer proběhne. „Já jsem s výsledkem spokojený, hlavní ale je, aby se trička líbila lidem a kupovali je, protože peníze poputují na účet Nadačního fondu Kateřiny Sokolové Aut Talk,“ prozradil Hamrsmid.

Projekt Jsem kým jsem je založený na velmi výjimečné myšlence, kterou celý projekt má, kdy si každá fotografovaná osobnost může zvolit cíl směrovaných peněz zcela individuálně. Tedy nikomu není určena žádná charitativní organizace, ale je možnost peníze věnovat komukoli, kde jsou třeba, dle uvážení zapojené osobnosti. Mají svoji volbu, což byl prvotní úmysl Barbory Jelínkové Navrátilové a Michaely Skuhravé. Ty jsou ze spolupráce s Hamrsmidem nadšené. „S Michalem to bylo zajímavé focení, vyprávět si různé zážitky ze sportu. Celé focení bylo vtipné. Je to profesionál a těším se na jeho zápas, kdy uvidím o čem jeho zápasy doopravdy jsou. Michal se mi oblékal dobře a hlavně překvapil, jak dobře vypadá v tomto stylu triček,“ prozradila návrhářka Michaela Skuhravá. „Michal je normální kluk, u kterého vnímám pokoru a vstřícnost a lásku k tomu všemu co dělá. Do projektu se zapojil s velkou radostí a elánem. Na naši první schůzku přišel usměvavý milý kluk, před fot’ákem mi stál někdo, kdo si stoupnul někdo, u koho jsem vnímala odhodlání prát se se vším, co nám život přináší,“ řekla Barbora Jelínková Navrátilová. Projekt Jsem kým jsem nebude ale pomáhat jenom nadacím, které si vyberou samotné tváře, jejich fotografie se budou na podzim dražit během slavnostního galavečera. Celých 10 procent z prodeje všech triček poputuje totiž na konto Nadačního fondu Denisy Jurtin a Anety Parris NEJEN SRDCEM, která podporuje nemocné, týrané a opuštěné pejsky za pomoci finančních příspěvků.

Foto: Barbora Jelínková Navrátilová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.