Fešák Zdeněk Piškula: Tři hodiny hrál fotbal se zavázanýma očima! Proč?

Talentovaný herec Zdeněk Piškula stane v sobotu 21. října od 21:15 po boku moderátorky Lucie Výborné jako spolumoderátor třináctého benefičního večera Světlo pro Světlušku. Slavnostní událost se uskuteční v kostele sv. Anny (Pražská křižovatka) na Starém Městě v Praze.

Letošní charitativní večer se ponese v duchu čar a kouzel a Zdeněk Piškula bude diváky seznamovat s tím, jak mohou i oni prostřednictvím jednoduchých zaklínadel v podobě odeslané DMS či daru do call centra pomoci nevidomým.

Koncert pro Světlušku bude tak trochu kouzelnický. Jsem z moderování koncertu docela nervózní, protože budu poprvé moderovat živě do televize. Navíc to buď uděláme dobře a přijde hodně dárcovských DMS, a tím pádem splníme účel, nebo to lidé budou v půlce přepínat, což nechceme! Momentálně dokončujeme scénář a dolaďujeme poslední drobnosti,“ říká Zdeněk Piškula.

V průběhu večera budou odvysílány unikátní reportáže na téma „DEN POTMĚ“. Moderátor večera Zdeněk Piškula v něm přijal výzvu v podobě hraní fotbalu potmě, vedle něj se o svůj zážitek po boku nevidomých podělí lyžař Ondřej Bank či herečka Dana Batulková. „Možnost vyzkoušet si fotbal jako nevidomý byla zajímavým zážitkem a zkušeností. Tři hodiny jsem měl zavázané oči a učil jsem se hrát nevidomý fotbal,“ popisuje Zdeněk Piškula.

V den koncertupodpoří Světlušku a nevidomé i řada dalších osobností – Anna K, Lenny, Marek Ztracený, Ewa Farna, David Stypka, Petr Malásek, Mirai, Tokhi, kvintet Martiny Bačové, Kühnův dětský sbor a nadaní nevidomí umělci i sportovci. „Slavnostním večerem vyvrcholí již 15. ročník charitativního projektu Světluška, v rámci kterého se dosud rozdělilo na přímou pomoc nevidomým více než 130 milionů korun. Tento večer je také poděkováním všem, kdo Světlušce pomáhají,“ říká Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který sbírkový projekt Světluška organizuje. Benefiční večer Světlo pro Světlušku odvysílá v přímém přenosu ČT1, Český rozhlas Dvojka, Radiožurnál a regionální stanice Českého rozhlasu.

POSLÁNÍ BENEFIČNÍHO VEČERA SVĚTLO PRO SVĚTLUŠKU
Smyslem benefičního večera Světlo pro Světlušku je podpořit talentované nevidomé muzikanty i sportovce, kteří mají možnost vystoupit na jednom pódiu společně se známými osobnostmi, a také oslovit širokou veřejnost a formou dárcovských SMS nebo finančním darem přislíbeným prostřednictvím call centra získat potřebné finanční prostředky do sbírky Světluška. Světluška přispívá na speciální pomůcky, které mluví nebo mají hmatový displej, na psí vodicí pomocníky, osobní asistenty dětem i seniorům, podporuje rozvoj talentu a tvořivých schopností nevidomých. Financuje projekty neziskových organizací, které díky podpoře od Světlušky mohou realizovat projekty zaměřené na nevidomé. Světluška zkrátka pomáhá lidem, kteří nevidí nebo vidí velmi špatně, žít smysluplný život a cítit se užiteční. Světluškumůžete podpořit odesláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA 30 nebo pro dlouhodobou podporu ve tvaru DMS TRV SVETLUSKA 30 (pravidelná měsíční podpora Světlušky ve výši jedné DMS). Sbírkové konto Světlušky „deset devítek” 99999 99999/0100 je rovněž otevřené po celý rok.

Zdroj: www.svetluska.net

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *