Naučte se samovyšetření prsu v BENU Academiích

Karcinom prsu je závažný zdravotní problém, který může mít kritické následky. Vznik nádoru způsobuje abnormální růst buněk prsní tkáně a jejich nekontrolované dělení. Ročně je nahlášeno více než 7 000 těchto onemocnění, přičemž prudký vzestup jeho výskytu nastává po 45. roce života. Počet ohlášených onemocnění bohužel stoupá, ale díky včasnému záchytu ale úmrtnost neroste.

 BENU Academia je vzdělávací projekt pro veřejnost, který rozšiřuje možnosti poradenství lékáren BENU. Jeho prostřednictvím se zájemci dozvídají bližší informace o zdravém životním stylu, prevenci a možnostech léčby rozličných zdravotních problémů. Ve spolupráci se známou pacientskou organizací Mamma HELP během října probíhá v BENU Academiích série přednášek o problematice karcinomu prsu a možnostech samovyšetření. Na originálním 3D modelu si také můžete vyzkoušet toto vyšetření provést pod kontrolou odborných školitelek z Mamma Helpu.

Samovyšetření prsu je jedním z preventivních úkonů, který může pacientku dostat včas k lékaři a umožnit tak zahájit úspěšnou léčbu, při které nemusí dojít k obávanému odnětí celé prsu a léčba může být méně zatěžující.

 Na kurzy je možné přihlásit se buď pomocí webového formuláře na adrese https://www.benu.cz/benu-academia nebo přímo v lékárně. Kurzy jsou samozřejmě zdarma, ale registrace je nutná z důvodů omezené kapacity míst – na každý kurs se vejde cca 20 lidí. Nejbližší říjnové kurzy v BENU Academiích budou probíhat v Praze, Hradci Králové, Jičíně, Chebu či Dobřichovicích. Konkrétní data a další informace najdete na výše uvedeném odkazu. Tak milé dámy neváhejte a učiňte důležitý krok k péči o své zdraví.

Zdroj: Lékárny BENU

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *