Malé medvědí muzeum chce navázat na medvědí obchod a nemocnici

Návštěvu muzea většina dětí doposud vnímala spíše jako nepříjemnou povinnost než zábavu. Tomu je ale nyní konec! V pražských Holešovicích právě vzniká muzeum, které bude plné plyšových medvídků. Malé medvědí muzeum kromě klasické prohlídky muzejní expozice nabídne i dílny a programy pro děti a dospělé. Peníze na jeho otevření se aktuálně shání pomocí sbírky na HitHitu.

Malé medvědí muzeum by mělo navázat na medvědí obchod a nemocnici, které již přes dva roky fungují pod názvem Medvědárium Praha. „Původně jsme začínali malým krámkem se širokou nabídkou několika stovek plyšových medvídků. Sortiment byl specifický tím, že prakticky neobsahoval nové medvídky, ale byl postaven na ekologické myšlence – proč vyhazovat „použité“ medvídky, když mohou po vyčištění a opravě ještě dál sloužit. Součástí aktivit se také natrvalo stala „medvědí nemocnice“, kde jsou hračky restaurovány, opravovány a vraceny zpět do života,“ vysvětluje Lucie Němcová z Medvědária Praha.

Lucie Němcová

V prostorách obchůdku postupem času stále častěji probíhaly i různé doprovodné aktivity jako například výtvarné dílny, čtení pro děti, přednášky, adventní trh atd. Pod záštitou Medvědária Praha se odehrál i první český medvědí výstavní veletrh. „Čas plynul, spokojení zákazníci se vraceli a my stále častěji mluvili o otevření muzea. Začali jsme tedy hledat vhodný prostor pro uskutečnění tohoto snu,“ rozpovídala se Lucie Němcová, zakladatelka muzea.

Nakonec ho našli v pražských Holešovicích. “Nový prostor jsme opravili, vymalovali, položili nové podlahové krytiny, vymysleli, jak bude muzeum vypadat, pak přestěhovali spoustu medvídků a připravili povídání o jejich historii do expozice.  Zabývali jsme se už i plánem programů a výtvarných dílen. Chceme totiž, aby muzeum co nejvíce žilo,“ doplňuje Lucie Němcová. “A protože na všechno nestačíme sami, rozhodli jsme se využít kampaň na stránkách Hithit.com, abychom mohli nakoupit výstavní vitríny, pořídit polepy, vývěsní štíty a reklamu, aby se o nás lidé dozvěděli,” dodala s úsměvem Lucie Němcová.

Malé medvědí muzeum bude fungovat jako multifunkční prostor, kde lidé naleznou ztracené úsměvy a odpočinou si od ruchu velkoměsta. „Chceme vytvořit krásný prostor, kam se budou malí a velcí rádi vracet, kde jim bude dobře a útulno, kde si mohou na chvíli sednout a „dobít baterky“. Nechceme udělat největší medvědí muzeum na světě, ale příjemný vlídný prostor plný medvídků, který pohladí duši,“ uzavírá Lucie Němcová.

Více informací o projektu naleznete na Hithit.com, kde si můžete zarezervovat nejrůznější medvědí dárky nebo třeba rodinnou či doživotní permanentku do Malého medvědího muzea.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.