Navždy v teple s novou vymazlenou zimní kolekcí

 Technické detaily stranou, zimní bundy značky Fjällräven mají jeden hlavní účel: udržet vás v teple. V této sezóně jsme se ohlédli za našimi stávající výrobky vycházejícími z historie značky a našeho dědictví, abychom nabídli oblečení, které je při výkonu za chladného počasí zcela nekompromisní. Fjällräven v kolekci podzim/zima 2017 slibuje, že vás udrží navždy v teple.

Bylo to za bouřlivé zimní noci počátkem 70. let, kdy se zakladatel značky Fjällräven Åke Nordin ocitl sám a prochlazený v horách severního Švédska. S touto nešťastnou situací nemohl nic udělat, kromě snad jediného – sám sobě složit slib. Slib vytvořit bundu, která by byla tak teplá, že jakmile se do ní jednou zabalí, již nikdy nepocítí chlad. Výsledkem byla bunda Expedition Down Jacket. Bunda, která se zrodila z myšlenky sešití dvou bund dohromady tak, aby zachytily hřejivou vrstvu vzduchu mezi nimi, inspirovala mnoho dalších produktů outdoorového odvětví.

Tato bunda se následně stala chráněným uměleckým kouskem, za který jej prohlásila Švédská společnost uměleckých řemesel a designu (Svensk Form) a tím upevnila svůj status skutečné ikony mezi zimními bundami. Přestože Åke Nordin byl na tento úspěch hrdý, ještě pyšnější byl na to, že splnil svůj vlastní slib. S Expedition Down Jacket doslova ovládnul „umění zůstat v teple“.

Tradiční Expedition Down Jacket byla tuto sezónu přepracována tak, aby lépe seděla mužům i ženám a přitom si zachovala původní šarm a izolační vlastnosti. Doprovází ji nová odlehčená verze Expedition Down Lite Jacket (v mužské a ženské verzi), která je asi o 35 % lehčí než originál. Navíc je vycpána speciální technologií tak, aby lépe seděla na těle.

Expedition Down Jacket
Známá péřová bunda v novém, aktuálním střihu a s promyšleným tvarem kapuce. Je plněná peřím s plnivostí 700 cuin (90 % husí a 10 % ostatní peří). Vysoce kvalitní, eticky získávané peří je rozloženo do dvou vrstev, které maximálně eliminují ztrátu tepla. Vnější látka je vyrobena z odolného polyamidu s impregnací bez použití fluorkarbonů.

Fjällräven rozšířená Keb kolekce
V duchu motta „zůstat navždy v teple“, Fjällräven také rozšířil svou Keb kolekci o Keb Expedition Down Jacket, Keb Touring Down Jacket, Keb Touring kalhoty a bundu Keb Lite s polstrováním, to vše pro muže i ženy. Tyto bundy a kalhoty mají celou řadu detailů, které je dělají vhodnými pro technický trekking i lyžařské výjezdy. Tato kolekce také využívá technologii rovnovážné konstrukce.

Bunda Keb Expedition Down Jacket
Zimní technická trekingová a ski touringová bunda je vyrobena z lehkého recyklovaného polyamidu s impregnací bez použití fluorkarbonů. Je plněna eticky vyráběným peřím prvotřídní kvality rozloženým do dvou vrstev, které maximálně eliminují ztrátu tepla. Výplň s plnivostí 800 cuin (95 % husí a 5 % ostatní peří) a váhou pouhých 350 g v dámské a 420 g v pánské verzi.

Keb Lite Padded Jacket
Lehká a skladná izolační bunda se dá nosit samostatně nebo jako střední vrstva pod shellovou bundu. Je vyrobena z recyklovaného polyamidu a plněna syntetickou výplní z materiálu G-Loft Supreme, která poskytuje skvělou izolaci i v deštivém počasí. Ramena jsou pro zvýšení odolnosti zesílena dvojitou vrstvou látky.

Navíc všechny tyto nové produkty z řady Keb jsou dodávány s opravnou sadou na prodloužení jejich životnosti.  Snadná oprava je již zakomponovaná v designu, v souladu se závazkem značky Fjällräven k rozvoji udržitelných a odolných výrobků, které vydrží test času.

Doporučená maloobchodní cena Expedition Down Jacket: 21 490 Kč
Doporučená maloobchodní cena Expedition Down Lite Jacket: 15 990 Kč
Doporučená maloobchodní cena Keb Touring Down Jacket: 12 490 Kč
Doporučená maloobchodní cena Keb Expedition Down Jacket: 21 490 Kč
Doporučená maloobchodní cena Keb Lite Padded Jacket: 7 290 Kč

Down Promise
V roce 2009 se Fjällräven hlouběji ponořil do problematiky zdrojů peří a přistoupil k řadě zlepšení. Společnost vytvořila přísnější pokyny pro to, jak získávat používané peří a jak s ním zacházet. Výsledkem byl Down Promise – příslib nabízet peří ze 100% vysledovatelných zdrojů. Fjällräven může vystopovat peří použité ve svých oděvech přímo až na farmu, kde ptáci žili.

Peří používané společností Fjällräven je vedlejším produktem potravinářského průmyslu. Peří pochází z poražených kachen zcela bez trhání zaživa. Společnost udržuje neustálý dialog se svými dodavateli a každý z nich se musí řídit kodexem chování Fjällräven tak, aby zajistili vysoké podmínky pro život zvířat. A protože to nestačí, společnost se rozhodla zjednodušit tento proces s cílem minimalizovat rizika. Funguje tudíž výhradně s jediným dodavatelem, který pracuje pouze s několika vybranými farmami a jen jedním jatečním podnikem. Peří používané společností Fjällräven je uloženo zvlášť ve speciálně označených pytlech, aby se zabránilo smíchání s jiným peřím. Navíc má společnost k dispozici vlastní tým auditorů, který dohlíží na proces a provádí ohlášené i neohlášené kontroly. „Navštěvujeme farmy, víme, jak se o kachňata pečuje a určujeme to, jak jsou ptáci drženi a čím jsou krmeni,“ říká Christiane Dolva, Sustainability Manager ve společnosti Fjällräven.

A výsledek? Fjällräven má jeden z nejlepších standardů péče o peří z celého outdoorového odvětví. Nejenže se tak budete moci zabalit do teplého objetí jedné z nových bund Fjällräven za chladné zimní noci. Budete to moci udělat s čistým svědomím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.