Newyorský a londýnský tým Pantone uvádí královskou barvu podzimu: Červenou!

Designéři z New Yorku uvedli na scénu cihlově červený odstín s názvem Grenadine a tradiční vínovou barvu pojmenovanou Tawny Port. Jejich londýnští kolegové zaměřili svou pozornost na sytou a výraznou červenou barvu Flame Scarlet. Módní návrháři nám následně na přehlídkách ukázali, že právě červená je skutečně úchvatná! Ačkoli jsou mezi paletami malé rozdíly, v každé najdeme barevný odstín červené, která je letos královnou podzimu!

Nejrůznější barevné odstíny této barvy jsou prostě na všem – kralují nejen halenkám, topům a šatům, ale najdeme je i na svetrech, kardiganech, kabátech nebo bundách, dokonce i na obuvi, kabelkách a doplňcích. Je považována za barvu energickou, vzrušující, za barvu lásky. Působí sebevědomě a odvážně. Vyberte si ten správný odstín a vykročte do podzimu na červenou!

Zatímco některým kolekcím dominuje výrazná červená barva, jiným naopak její tlumenější varianta nebo temnější vínový tón. Často je kombinována s černou, a to v módním pruhovaném či kostkovaném vzoru. Inspirujte se módou 70. let a pořiďte si hřejivý červený svetřík se stylovými zvonovými rukávy. Do práce se naopak hodí tlumenější odstíny. Perfektní volbou je třeba elegantní krajková vínová halenka, případně krajkové šaty.

Červená a vínová se nevyhnuly ani módním doplňkům a obuvi. Těmito odstíny hrají nejen šátky, čepice a bižuterie, ale i kabelky a podzimní obuv. Dojem královského luxusu červené ještě víc umocňuje její kombinace se zajímavými materiály, jako je třeba aktuálně tolik módní samet. Radost si můžete udělat i spodním prádlem v temně vínové barvě.

A v jakých kombinacích tuto barvu nosit? Perfektně vypadá ve spojení s tmavě modrou, černou a hnědou. Z jemnějších neutrálních barev je to například bílá, šedá a béžová. Odvážnější dámy mohou zkusit namixovat celočervený outfit z různých odstínů. Už víte, která červená je pro vás ta pravá?

Přinášíme přehled oblečení, obuvi a doplňků v červené barvě od značek Cellbes, Esprit, Deichmann, F&F a Takko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.