Moderátor Jan Tuna v šoku: Kousek od něj plaval žralok. Nevěděl to!

O tom, že zarytý ochránce lidských práv Honza Tuna je i nadšený cestovatel, není pochyb. Cestuje se stejnou vervou, jako se pere za pravdu v pořadu A DOST! Tentokrát mu ale šlo o život, když se nedobrovolně ocitl v blízkosti žraloka. Do nebezpečí se známý reportér dostal při natáčení pořadu „Honza na cestách“ pro internetovou televizi Stream.cz, který je nejen inspirativní, ale také naučný. Tuna vtipnou formou ukazuje zajímavosti procestovaných lokalit, zachycuje povahy místních obyvatel, poukazuje na zajímavá místa, počasí či ochutnává místní speciality. Po cestách na Srí Lanku, Zanzibar či do Ománu a Spojených arabských emirátů pro diváky nachystal nové zážitky z Mauritia a Malediv. Jedno z posledních natáčení ale mohlo stát reportéra život.

 

Už druhým rokem cestuje Jan Tuna po světe a dokumentuje s kolegou Honzou Mikulkou, který pořad natáčí a střihá, své zážitky pro Stream.cz, kde v pořadu „Honza na cestách“ ukazuje divákům krásy vybraných destinací. Tentokrát ale v destinaci snů zažil perné chvilky. Honza si totiž nevědomky zaplaval se žralokem. „Když jsme natáčeli na Maledivách, Honza Mikulka vymyslel záběr, že skočím do oceánu a budu plavat mého oblíbeného motýlka. A on to natočí ze vzduchu dronem. No a večer, když kontroloval záběry, na mě na hotelovém pokoji volá: „Podívej, co jsme natočili! To je síla!“ Ukázalo se, že kousek ode mě, aniž bych to tušil, plaval žralok. Můžu vám říct, že jsem byl dost překvapený, jaký kousek od sebe jsme byli,“ říká k tomu Tuna.

Žralok ale naštěstí odplul a vše tedy dobře dopadlo. A tak si mohl následující večer pohladit dalšího jinak nebezpečného mořského tvora. Velkého rejnoka, který po setmění připlul až k pláži. „To byl největší zážitek, docela adrenalin. Je to krásný tvor, který působí, jako kdyby přicestoval z jiné galaxie. Bylo to takové blízké setkání třetího druhu,“ uzavírá Jan Tuna. Známý reportér se v pořádku vrátil do Čech a již se těší na nové cestovatelské zážitky. V plánu je nyní například Jamajka.

Občas si Tuna z natáčení přiveze kromě zážitků i nějaké zranění. Většinou ale i špatné věci jsou k něčemu dobré a například kvůli krvácející noze v Iránu poznal úžasnou povahu místních obyvatel. „Většinou chodím všude bosý a na tržišti v Shirazu youtuberovi Kovymu,, který cestoval s námi, omylem spadl na mou bosou nohu těžký profi foťák. Noha mně začala krvácet. A v tu chvíli se nejprve z davu vynořila místní žena a podala mně balíček kapesníků, abych si mohl utřít krev. Následoval majitel jednoho ze stánků. Přinesl stoličku, abych si mohl sednout. A hned po něm muž, který mně dal náplast a obvaz. Všichni se jen usmáli a zase zmizeli. Nic za to nechtěli. Říkám si, že by to měli zažít všichni, kteří mají obavy a strach z lidí jiných náboženství a kultur. Tady mě před českým „teroristou“ nezištně zachránili muslimští obyvatelé Iránu ,“ popisuje s úsměvem dobrodruh. Nové dobrodružství z kouzelného ostrova Mauricius můžete už nyní sledovat zde.

Jan Tuna to v dámské společnosti umí rozjetZdroj: stream.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.