Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Do Prahy a Brna přijedou britští králové tanečních parketů 90. let, hraví i zábavní Right Said Fred

Kapela Right Said Fred jsou překvapivě ostřílení muzikanti, se skvěle šlapající rytmikou a chytrými aranžemi, jejichž notoricky známé hity s pozitivní vibrací a velkou dávkou nadhledu znají fanoušci po celém světě. Ikonický bratrský tandem britské taneční a popové scény 90. let, který za ta léta prakticky nezestárl, vystoupí živě s kapelou 27. dubna 2018 v Praze a o den později 28. dubna v Brně. Bratři Fred a Richard Fairbrassové ovládli i díky svoji nezaměnitelné stylizaci britské i americké hitparády. V  roce 1992 vydali debutové album „Up“ s hity I’m Too Sexy, Deeply Dippy a Don’t Talk Just Kiss a natrvalo se zapsali do historie nejen britského tanečního popu. V dalších letech pak uspěli s řadou svých hitů.

Right Said Fred příliš často nekoncertují, a tak budou mít početní příznivci v dubnu příštího roku jedinečnou příležitost vidět tyto britské hitmakery na dvou koncertech v České republice. Right Said Fred stále rozdávající svými písničkami radost pohodu i humor, vystoupí poprvé naživo ve velké sestavě s kapelou v pražském sále SaSaZu v pátek 27. dubna a o den později 28. dubna v Laser Show Hall Boby v Brně. Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketpro.cz.

S bráchou jsme měli takové fitko poblíž divadla a viděli jsme tam fůru pozérství a narcismu, a to nás inspirovalo,” vzpomíná s úsměvem Richard. „Jednou byl ve studiu hic a já se šel ochladit vedle do šatny, kde bylo zrcadlo, sundal si triko a z legrace jsem začal zpívat „I am too sexy for my t-shirt..” do basové linky, kterou jsme měli nahranou. A bylo to,” vypráví o vzniku jejich největšího hitu. Ten nedávno s aktivním přispěním kapely převzala Taylor Swift a použila ho do svého klíčového singlu “Look What You Made Me Do” z nového alba Reputation.

Right Said Fred založili bratři Fred a Richard Fairbrassové v roce 1989, kytarista  Rob Manzoli se přidal o rok později. Rok 1991 odstartoval sérii úspěšných singlů, které se posléze objevily na debutovém multiplatinovém albu Up. I’m Too Sexy, Don’t Talk Just Kiss s hostující soulovou hvězdou Jocelyn Brown či Deeply Dippy se staly symboly uvolněné atmosféry tanečního britského popu 90. let. Kromě úspěchů v hitparádách získali dvakrát cenu Ivor Novello Awards i nominaci na Brit Awards v kategorii  Best British Group v roce 1993. Sluší se poznamenat, že bratři Fairbrassové nebyli v té době žádnými nováčky, ale zkušenými hudebníky, kteří se v britském hudebním světě pohybovali již od roku 1977 a měli za sebou studiovou a filmovou spolupráci s takovými ikonami, jako byli a jsou Bob Dylan, Mick Jagger, David Bowie nebo Boy George.

Right Said Fred vydali celkem devět alb a nespočet veleúspěšných singlů, jako byl celosvětový hit Stand Up (For the Champions), který se stal hymnou řady sportovních klubů a týmů, zazněla při  různých slavnostních sportovních příležitostech. Nečekané překvapení a kompliment od Taylor Swift, světové hvězdy současných dnů, Right Said Fred vybudil, natočili novou verzi I’m Too Sexy, přidali k ní elektroswingový a deephouseový remix a vydali jako I’m too Sexy EP. A spolu s únorovým albem Exactly! se zastaví v dubnu poprvé na dvou speciálních koncertech i u nás.

Zdroj: www.rightsaidfred.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *