Novinka v péči o vlasy: Rychlý, přesný a inteligentní vysoušeč vlasů Dyson Supersonic™

Většina fénů je objemná, těžko se s nimi manipuluje a foukají vzduch o velmi vysokých teplotách, který může způsobit nevratné poškození vlasů. To vše s rizikem, že se vlasy bolestivě zachytí do filtru fénu. Proto se inženýři společnosti Dyson rozhodli vymyslet lepší vysoušeč vlasů.

Fén Dyson Supersonic™ využívá rychlý, ale přesně směřovaný proud vzduchu, a je navržen pro optimální rovnováhu při držení. Inteligentně reguluje teplotu a pomáhá tak chránit vlasy před poškozením extrémním teplem. James Dyson o tomto vynálezu řekl: „Fény jsou obvykle těžké, neefektivní a dělají velký rámus. Při bližším zkoumání jsme zjistili, že mohou také způsobit poškození vlasů díky extrémním teplotám. A tak jsem vyzval inženýry z Dysonu, aby se pokusili skutečně pochopit podstatu vlasů a vyvinuli naši verzi fénu, který tyto problémy vyřeší.”

Výzkum vlasů
Dyson investoval 50 milionů liber do vývoje vysoušeče vlasů Dyson Supersonic™, včetně vytvoření nejmodernější laboratoře věnované jen výzkumu vlasů. Inženýři z Dysonu zkoumali vlasy od kořínků až ke konečkům, aby plně pochopili, jak lidský vlas reaguje na napětí, jak vlasy udržet zdravé a jak je správně upravovat. V průběhu čtyř let testovali inženýři svůj produkt na různých typech vlasů v testovacích soupravách, mechanicky simulujících techniky sušení vlasů, které se mohou lišit po celém světě. K dnešnímu dni bylo použito při testování více než 1630 km skutečných lidských vlasů.

Nejvýkonnější motor
Fén Dyson Supersonic™ je poháněn patentovaným digitálním motorem Dyson V9, který vytvořil více než 15členný tým inženýrů se zaměřením na motory. Je to nejdokonalejší, nejmenší a nejlehčí digitální motor, který zatím Dyson představil – vyvinutý speciálně pro tento přístroj.
Je až osmkrát rychlejší než jiné motory běžných vysoušečů vlasů a váží polovinu jejich obvyklé hmotnosti. Kromě toho je digitální motor Dyson V9 navržen tak, aby byl výkonný a kompaktní. Motor je tak malý, že mohl být umístěn v rukojeti fénu, aby byla zajištěna správná rovnováha. Většina běžných vysoušečů vlasů má motor umístěn v hlavě stroje.

Pomáhá chránit přirozený lesk vlasů
Některé běžné vysoušeče vlasů dosahují extrémních teplot, zvláště když je držíte těsně u hlavy. To může způsobit extrémní tepelné poškození vašich vlasů. Fén Dyson Supersonic™ disponuje inteligentním řízením tepla, které hlídá, aby vlasy nebyly vystaveny příliš vysokým teplotám. Skleněný korálek v termistoru měří teplotu 20krát za sekundu a přenáší tato data do mikroprocesoru, který inteligentně řídí patentované dvojitě skládané topné těleso.

Rychlý a přesný
Fén Dyson Supersonic™ využívá patentovanou technologii Dyson Air Multiplier™. Tato technologie zajišťuje, že objem vzduchu nasávaného do motoru je třikrát silnější, produkuje vysoký tlak i vysokou rychlost proudu vzduchu. Tradiční vysoušeče vlasů mají někdy slabé proudění vzduchu, což znamená, že jsou pomalé. Jiné mají silný proud vzduchu, ale nelze jej korigovat. Fén Dyson Supersonic™ vytváří soustředěný proud vzduchu pod úhlem 20 stupňů pro řízené a přesné vysoušení a styling zároveň.

Akustické inženýrství
Aero-akustičtí technici v Dysonu se snažili pochopit, jak by mohla být optimalizována akustika tohoto stroje. Umístěním axiálního oběžného kola uvnitř motoru zjednodušili cestu, kterou vzduch prochází, a tím zredukovali turbulence a víření. Tím, že na oběžné kolo umístili 13 lopatek namísto běžných 11, dostali jeden tón zvuku produkovaného motorem na frekvenci mimo rozmezí slyšitelné lidským uchem. Také proto, že motor je malý a kompaktní, byli konstruktéři schopni jej vložit do rukojeti, kde je obklopen akustickými tlumiči k dalšímu snížení hluku. Fén Dyson Supersonic™ je navržen s maximálním snížením hluku, aniž by tím byla omezena jeho rychlost.

Nastavení a příslušenství
Dyson Supersonic™ má čtyři možnosti nastavení teploty vzduchu, tři nastavení síly proudění vzduchu a jeden režim pro úplně studený proud vzduchu. Inženýři Dysonu vytvořili tři precizně propracované magnetické nástavce s 16 vlastními patenty, které ještě více rozšiřují možnosti ovládat proud vzduchu z fénu a tím umožňují širokou škálu stylů úprav vlasů.
– Vyhlazovací tryska vysušuje vlasy šetrně s použitím jemného proudu vzduchu, což umožňuje vlasy sušit a upravovat zároveň.
– Difuzér je navržen tak, aby rozptýlil vzduch rovnoměrně kolem každé kadeře. Simuluje přirozené sušení a pomáhá snížit zacuchání.
– Nástavce zůstávají na dotek chladné. Díky vlastní technologii tepelného štítu je proud horkého vzduchu ohraničen vrstvami studeného vzduchu, proto zůstává povrch nástavců chladný.
– Příslušenství je magnetické a lze jej tedy snadno připojit a nastavit jeho polohu.
– Dyson Supersonic™ má několik režimů, které můžete kdykoli pohodlně nastavit. Čtyři nastavení teploty, tři nastavení proudění vzduchu a také studený proud vzduchu.

Fén Dyson Supersonic™:
– Dyson investoval do vývoje fénu Dyson Supersonic™ téměř 50 milionů liber
– Dyson postavil nejmodernější laboratoře pro potřeby výzkumu vlasů, návrhů a vývoje fénu Dyson Supersonic™
– K dnešnímu dni bylo použito při testování více než 1630 km skutečných lidských vlasů
– 600 prototypů
– Více než 100 přihlášených patentů, z toho 16 patentů na samotné příslušenství
– 4 roky vývoje
– na fénu Dyson Supersonic™ pracovalo celkem 103 inženýrů
– 2 roky záruka na díly a práci
– Dostupnost: www.dyson.cz, cena: 10 799 Kč vč. DPH

Vlasový průmysl v číslech – Hodnota vlasového průmyslu:
– 1 miliarda dolarů v USA
– 1 miliarda dolarů v EU
– 483 milionů dolarů v Číně
– 452 milionů dolarů v Japonsku

Vztah k vlasům (dle průzkumu společnosti Dyson):
– 50 % lidí pokládá své vlasy za mimořádně důležité ve svém celkovém vzhledu a dojmu.
– ženy vlastní v průměru 3,3 spotřebičů pro styling vlasů.
– 96 % Japonců vlastní vysoušeč vlasů v porovnání s 91 % Američanů.
– 37 % japonských mužů vlastní a používá vysoušeč vlasů.

Obecné informace o společnosti Dyson:
• Již v roce 1991 měla spol. Dyson patentován cyklonový filtr pevných částic pro dieselové motory automobilů, žádný z výrobců automobilů však neměl o technologii zájem a projekt tak nedošel do realizační fáze. Nedávno James Dyson potvrdil, že již dva a půl roku pracuje na vývoji vlastního elektromobilu a nepůjde tedy cestou využívání fosilních paliv.
• Produkty značky Dyson jsou jsou prodávány ve více než 75 zemích světa.
• Dyson se zavázal k investici 1,5 miliardy liber do technologií budoucnosti. Během roku 2016 Dyson investoval 250 miliónů liber do zařízení v Malmesbury Campus. Dyson vyvíjí čtyři nové technologie do svého portfolia a hodlá celému světu představit 100 nových produktů v příštích čtyřech letech.
• Dyson spolupracuje s více než 30 univerzitami po celém světě na rozvoji raných fází technologií, navíc investuje 5 milionů liber do společné robotické laboratoře v Imperial College v Londýně.
• Dyson zaměstnává více než 5000 lidí na celém světě, třetina z nich jsou inženýři.
• Dyson prodal svůj první cylindrický vysavač DC02 v roce 1995. To bylo dva roky potom, co šel Dysonův první vzpřímený vysavač DC01 do prodeje.

Zdroj: www.dyson.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *