Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

ZábavaZe života

Senioři v Praze hrají divadlo: Přijďte na představení, přinese radost a povzbuzení, lákají na festival

Centrum RoSa v pražských Kobylisích bude v listopadu žít divadlem. Tamní senioři totiž pořádají první ochotnický Festival seniorských divadel v Praze s názvem Divadelní lázně. Během tří dnů od 9. do 11. listopadu se v Centru RoSa v pražských Kobylisích představí čtyři ochotnické divadelní spolky a další zajímaví hosté. Vstup na představení je zdarma.

Divadelní lázně může navštívit každý od čtvrtka 9. listopadu do soboty 11. listopadu vždy v době od 17 do 20 hodin. Součástí festivalu jsou divadelní představení, setkání se zajímavými hosty, i kulturní představení. „Naši senioři založili pod vedením Marty Dietrich Dvorské vlastní ochotnické divadlo a pilně nacvičují pro festival Svatební košili od Karla Jaromíra Erbena. Nejstarší členkou je navíc 103letá paní Františka! Je vidět, že se navzájem všichni doplňují a inspirují a práce je velmi těší. Jsem ráda, že se takto daří naplňovat myšlenku centra a vlastně celé naše poslání vytvořit příjemné zázemí pro seniory a snaha o co nejširší mezigenerační propojení,“ upřesňuje Anna Ježková za Centrum a Rezidenci RoSa.

 „Scházíme se každou středu odpoledne. Většině členů je přes osmdesát let, ale zapojujeme i děti a mladé lidi.  Bavíme se, hrajeme si, z nedokonalostí tvoříme přednosti a z nouze ctnosti. Určitě všechny zvu, ať se dorazí bavit s námi,“ doplňuje s úsměvem Marta Dietrich Dvorská, režisérka představení a manažerka festivalu.

Divadlo s nadsázkou a vtipem

Diváci se mohou těšit také na pražské divadlo Proměna, studio HAF nebo amatérské divadlo HEČ, které uvede představení ´Drbny včera, dnes a zítra´. „Členové divadelní skupiny tvoří zcela nezištně. Kulisy, rekvizity i kostýmy si vyrábějí převážně svépomocí. Přijďte se podívat! Všem divákům přinášíme radost a povzbuzení, rozsvítíme Vaše oči a rozehřejeme Vaše srdce,” říká Helena Červená, režisérka a principálka souboru.

Patronkou Divadelních lázní je Lenka Lázňovská, prezidentka Českého střediska mezinárodní organizace amatérského divadla AITA/IATA. Akce se koná pod záštitou radní Prahy 8 Jany Solomonové. Projekt je spolufinancován z Operačního programu Praha pól růstu.

PROGRAM:

čtvrtek 9. listopadu

17.00 Setkání s Ninou Malíkovou – předsedkyní UNIMA a dramaturgyní

18.00 … pozvi mne dál – Divadlo Proměna, Praha

19.30 Hortenzie – seniorská taneční skupina – country tance

pátek 10. listopadu

17.00 Setkání s Žofií Vokálkovou – ředitelkou Divadla Karla Hackera

18.00 Drbny – Divadlo HEČ, Mladá Boleslav

19.30 Askalona  – představení HAF studia, Praha

sobota 11. listopadu

17.00 Setkání s Lilian Malkinou – herečkou a Lídou Engelovou – režisérkou

18.00 Svatební košile – Divadlo RoSa, Praha – Kobylisy

19.30 Hortenzie – Line Dance

19:45 Recitační pásmo – CAP Burešova

Více informací najdete na www.centrumrosa.cz a www.rezidencerosa.cz.

Foto Residence RoSa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *