Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Květnická studánka je opět plně funkční a otevřena veřejnosti

Uplynulo jen pár měsíců, co se odehrály napínavé finální „boje“ mezi příznivci jednotlivých soutěžních studánek v rámci projektu Živé studánky a první z vítězných pramenů, Květnická studánka, byl slavnostně odhalen, pokřtěn a předán veřejnosti do užívání.

Studánka ukrytá v lesích poblíž obce Květnice, ležící na pomezí Prahy a Středočeského kraje byla jednou z těch, o kterou v rámci hlasování v projektu Živé studánky její příznivci bojovali nejvíce. V souvislosti s úpravami bylo třeba studánku vyčistit od nánosů bahna, opravit kamennou podezdívku, vybavit ji zcela novou střechou a informační tabulí.

Při slavnostním navrácení studánky k užívání místním i turistům byla na tvářích zúčastněných občanů nedaleké Květnice vidět nefalšovaná radost, což viditelně potěšilo i zástupce značky TOMA, která za projektem stojí. Ti přišli studánku slavnostně předat a „pokřtít“ z donesených lahví pramenité vody. Tím byla i symbolicky naplněna myšlenka projektu, kdy, „živá“ voda Toma dává život studánkám.

V příštích měsících bude pokračovat obnova dalších studánek, a to nejen těch vítězných, ale i některých dalších, které se prvního kola soutěže Živé studánky účastnily. „Zájmem veřejnosti o studánky a počtem hlasujících jsme byli příjemně překvapeni. Proto jsme se rozhodli, že podpoříme i oživení studánek, které sice skončily v hlasování na druhém místě, ale získaly v soutěži přes tisíc hlasů,“ vysvětlil tento krok marketingový manažer Michal Vávřil.

V příštím roce bude projekt pokračovat v dalších sedmi krajích České republiky a také na Slovensku. Lidé se ale už nyní mohou podílet na návrzích studánek, které by měly být do soutěže zahrnuty. Na webu www.zivestudanky.cz může kdokoliv v regionech sedmi soutěžních krajů pro rok 2018 označit vhodnou studánku, a pokud postoupí do užšího výběru, dát jí (či kterékoliv jiné) příští jaro svůj hlas.

Tip redakce:
Mobilní aplikace Elements Catch the Badge vám umožní najít kdekoliv v České republice nejbližší studánku, pramen nebo vodní zřídlo. Hravou formou poznáte své okolí a můžete sbírat nejen vodní element.

Zdroj: www.zivestudanky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *