Obrazem: Stylové kancelářské prostory internetové parfumerie Notino. Jak se vám líbí?

Firma Wiesner-Hager, největší rakouský výrobce kancelářského nábytku, vybavila 4 000 m2 nových kancelářských prostor parfumerie Notino s.r.o. v Brno Business Park. Za architektonickým návrhem stojí ateliér Kyzlink Architects, který s parfumerií již v minulosti jednou úspěšně spolupracoval.

Cílem projektu bylo vybudovat moderní nadčasové prostředí pro zvětšující se počet zaměstnanců, které se zároveň bude vykazovat lepší dopravní dostupností a širší nabídkou služeb v okolí. Vývoj architektonického konceptu a projekčních prací trval pět měsíců, přičemž stavební práce začaly v prosinci 2016. Na přelomu června a července 2017 bylo vše dokončeno a firma Notino se mohla přestěhovat do nových prostor. Celkový účet za realizaci projektu je 70 milionů Kč.

Nábytkem od Wiesner-Hager jsou vybavena celá dvě patra firmy Notino v jedné z budov komplexu Brno Business Park. „Notino ve svém zadání zdůraznilo přání vytvořit netradiční prostor za použití kvalitních moderních materiálů a prvků, nikoliv ale ve smyslu okázalého luxusu. Šlo spíše o vhodná a dobře promyšlená řešení pro ‚dobrého hospodáře‘. Naše společnost do interiéru nových kanceláří dodala celkem přes 1000 kusů nábytku, mezi jiným např. naše nejprodávanější kancelářské židle paro_2, stohovací víceúčelové židle nooi a stoly yuno říká ředitel české pobočky Wiesner-Hager Zdeněk Brisuda.

Jde o ojedinělý koncept, kdy zadavatel architektům poskytl dostatek prostoru a do návrhu zasahoval zcela minimálně. Architekti tak nebyli nuceni činit ve svém záměru jakékoli výrazné ústupky. S výsledným tvarem se ateliér rozhodl zúčastnit několika soutěží o interiér roku, jako je např. Zasedačka roku, Fit-out roku či Kanceláře roku.

 

O firmě WIESNER-HAGER
Wiesner-Hager je rakouský specialista na kancelářský nábytek a interiérový design kanceláří. Společnost má dva výrobní závody – jeden se nachází v jejím sídle v hornorakouském Altheimu a druhý v Humpolci v České republice. Kromě toho má firma i pobočky v Německu, Francii, Spojeném království, Holandsku a České republice, a také reprezentativní kanceláře mimo jiné na Ukrajině, v Bulharsku a ve Spojených arabských emirátech. Ve Spojených státech, Japonsku a Korei má společnost své licencované partnery. Společnost má 304 zaměstnanců. Obrat firmy Wiesner-Hager v uplynulém finančním roce 2016/17 byl 35 milionů eur. 56 % obratu tvořil vývoz. Společnost je už několik let lídrem na domácím rakouském trhu s kancelářskými židlemi  a komunikačním nábytkem.

Zdroj: www.wiesner-hager.com/cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *