Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Celebrity

Roman Šebrle podpořil válečné veterány! Jako první si koupil vlčí mák!

Sportovec, moderátor ale také major v záloze Roman Šebrle podpořil válečné veterány. Jako jeden z prvních si zakoupil “vlčí mák”, symbol Mezinárodního dne veteránů. Olympionik tak motivoval mnohé další, aby podpořili dobrou věc.

Nadační Fond Regi BASE, který  pořádá u příležitosti Mezinárodního dne veteránů veřejnou sbírku na pomoc novodobým válečným veteránům. “Jsem moc rád, že jsem mohl přispět na tuhle věc a podpořit ji. Jde o smysluplnou záležitost, abychom si uvědomili, jak důležité je vědět, že za nás či druhé někdo nasazuje život,” uvedl Roman Šebrle.

Každý, kdo chce, může přispět koupí plechového či textilního odznaku na veterány, nebo příspěvkem na účet sbírky, č.ú. 2900415315/2010. “Jsme velmi rádi, že se do této charitativní sbírky zapojily i známé osobnosti,” podotkli členové Nadačního Fondu Regi BASE, která ji pořádá.

Květ vlčího máku, tento symbol uctění památky všech padlých a zároveň symbol pomoci zraněným veteránům, je v prodeji nejen na webu nadačního fondu, ale budou jej ve velkých městech prodávat i hlídky vojenských dobrovolníků. Autorkou obrázku vlčího máku jako symbolu pomoci, je známá malířka a ilustrátorka Michaela Žemličková, která se běžně věnuje formě “černobílých obrazů jedním tahem”. Tentokrát zvolila ale akvarelovou formu.

Vlčí máky se staly díky básni Johna McCrae, vojenského lékaře kanadského původu, který v první světové válce sloužil v Evropě, symbolem Mezinárodního dne veteránů. John McCrae sám se konce války nedožil, ale jeho vzpomínka na padlého přítele stvořila atribut, květ červeného máku, který každý rok 11. listopadu připomíná nejen výročí podepsání příměří v severofrancouzském Compiegne, ale i to, že i dnes existují novodobí váleční veteráni, kteří potřebují pomoci.

Nadační fond Regi BASE, který vznikl v roce 2011, dlouhodobě novodobým veteránům pomáhá. Dnes jsou za ním desítky konkrétních případů pomoci těm, “kteří za nás sloužili”, jak to má i ve svém motu. Již v roce 2014 zakoupila nadace robotický rehabilitační přístroj Eksoskeleton, zaměřený na pacienty s poraněním páteře, poraněním mozku, po mozkové mrtvici a dalších neurologických postižení dolních končetin a vertikalizační robotický stůl ERIGO PRO se kterým dodnes pracují v rehabilitačním ústavu v Kladrubech.

“Aktuálně pomáháme několika zraněným vojákům a veteránům, kteří utrpěli těžká zranění a jejich rehabilitace vyžaduje speciální přístup a pomůcky jako je například HOMEBALANCE nebo magneto-terapeutický přístroj BioTorus LT-100, který usnadňuje hojení kostí,” uvádějí zástupci nadace.

Foto: Nadační Fond Regi BASE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *