Šest tisíc křišťálů Preciosa zdobí trofej pro muže roku magazínu GQ

GQ, jeden z nejslavnějších časopisů o pánské módě, stylu a designu, opět vyhlásí muže roku. Unikátní trofeje z prémiového českého křišťálu vyrobila Preciosa.

Šest tisíc černých křišťálů zdobí každou z ručně vyrobených trofejí pro muže roku portugalského magazínu GQ. Český křišťál bude hrát hlavní roli při předávání ocenění nejvlivnějších osobností světa designu a módy v Lisabonu. Laureáty ankety GQ Men of the Year odtajní portugalská mutace magazínu v sobotu 11. listopadu.

„GQ Men of the Year oslavuje nejvlivnější muže světa. Křišťály Preciosa důležitost, kterou této události přikládáme, dokonale podtrhují,“ říká José Santana, šéfredaktor portugalského GQ. Ceny se udělují celkem v 15 kategoriích včetně nejlepšího módního návrháře, hudebníka, herce nebo nejstylovějšího muže.

Skleněnou trofej pokrývá takřka šest tisíc černých křišťálů Preciosa. Zkušení aplikátoři zdobili v Jablonci nad Nisou dvacítku sošek křišťálem celkem asi šest set hodin. Každý krystal bylo nutné na skleněnou kostru ručně připevnit. Jedna trofej váží 1,5 kg. 

„Tvorba trofeje pro GQ byla pro naše mistry skláře z Křišťálového údolí skvělým zpestřením,“ říká Karel Páral, ředitel rozvoje obchodu a marketingu společnosti Preciosa Components. „Projekty na míru jsou u nás vždy vítané a proto nás spolupráce s GQ  nesmírně těší. Jsme rádi, že si nejmimořádnější muži světa budou moci domů odnést právě trofej z českého křišťálu,“ dodal.

Není to první propojení Preciosy s unikátními projekty módních a lifestylových magazínů. Před pár týdny se Preciosa propojila také s portugalskou mutací Vogue. Říjnové obálce limitované edice u příležitosti 15. výročí časopisu dominuje snímek angolské supermodelky Marii Borges od Branislava Šimončíka, který dekorují stovky křišťálů užívaných především v luxusní módě.

Zdroj: Preciosa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *