Vyzkoušejte míchané nápoje z limitové edice čajů Teekanne

Zaujaly vás smyslné čaje limitované edice TEEKANNE Love, Passion & Desire? Chcete váš čajový zážitek posunout ještě výše? Nechte se inspirovat recepty od barmanské vycházející hvězdy Kateřiny Vymazalové, které z vašich oblíbených čajů vykouzlí lahodné a osobité koktejly – ideální společníky pro vaše vánoční a novoroční večírky.

TEEKANNE APPLE KOKTEJL
Co budete potřebovat:
3 cl jablečného džusu
3 cl čaje TEEKANNE Love
0,5 cl růžového sirupu Monin
0,5 cl limetky
Snítka tymiánu

Jak na to:
Do vroucí vody o objemu 1 dl vložte 3 sáčky čaje TEEKANNE Love a nechte jej louhovat déle než obvykle, aby se do vroucí vody dostalo co nejvíce aromatických látek a vznikl vám koncentrát výrazné chuti, doporučujeme sáčky louhovat po dobu 15 minut. Do připravené sklenice vložte led, který zalijte 3 cl jablečného džusu a šťávou z limetky, do směsi posléze přidejte i čajový výluh. Pro ještě osobitější chuť zakápněte míchaný nápoj sirupem s příchutí růže, která drinku dodá jemnou a nasládlou chuť. Koktejl můžete dozdobit snítkou čerstvého tymiánu.

TEEKANNE SACHER KOKTEJL
Co budete potřebovat:
1/3 čerstvého banánu
Hrstka mražených třešní
1 cl limetkové šťávy
1 dl TEEKANNE Desire

Jak na to:
Do vroucí vody o objemu 1 dl vložte 3 sáčky čaje TEEKANNE Desire a nechte jej louhovat déle než obvykle, aby se do vroucí vody dostalo co nejvíce aromatických látek a vznikl vám koncentrát výrazné chuti, doporučujeme sáčky louhovat po dobu 15 minut. Během louhování si nakrájejte banán, který společně s třešněmi a ledem vložte do mixéru. Ovocnou směs zalijte vylouhovaným čajem. Pokud chcete dodat vašemu nápoji říz, můžete přidat pár kapek limetky.

TEEKANNE MARAMARA KOKTEJL
Co budete potřebovat:
3 cl meruňkového džusu
3 cl TEEKANNE Passion
2 cl bílku
0,5 cl mangového sirupu
0,5 cl limetky
Lístek čerstvé meduňky

Jak na to:
Do vroucí vody o objemu 1 dl vložte 3 sáčky čaje TEEKANNE Passion a nechte jej louhovat déle než obvykle, aby se do vroucí vody dostalo co nejvíce aromatických látek a vznikl vám koncentrát výrazné chuti, doporučujeme sáčky louhovat po dobu 15 minut. Do shakeru s ledem přidejte čajový výluh, meruňkový džus, bílek, mangový sirup a šťávu z limetky. Všechny ingredience v shakeru dostatečně promíchejte a připravenou směs nalijte do sklenice. Na závěr můžete dozdobit lístkem čerstvé meduňky, který jemně položte na vzniklou bílkovou pěnu.

Kateřina Vymazalová (18)
Kateřina je vycházející barmanská hvězda, studentka SOŠ a SOU Gastronomické v Poličce. Přípravě čajů se věnuje již třetím rokem a tato disciplína je nejen její prací, ale především koníčkem. Své zkušenosti letos mohla předvést na mistrovství v Číně, kolébce čajové kultury, kde se stala Mistryní světa v kategorii Tea Mixology.

Zdroj: Teekanne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *