Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sex a vztahyZe života

Tabu? Spektrum odkrývá roušku…

V každé společnosti existují témata, kterým se vyhýbáme. Každý o nich sice ví, ale lidé o nich většinou nechtějí mluvit a často raději ani nic vědět. Jejich nezájem trvá až do té chvíle, než se jich problém začne týkat přímo. V ten moment ale už na hledání řešení může být pozdě.

Spektrum Tabuk – Halottak napi temetők – 2016.11.01

Ve střední Evropě je například bohužel celkem běžná situace, kdy se v rodině nebo v pracovním kolektivu nachází člověk se závislostí na alkoholu. Dokud ale jeho stav nedosáhne neúnosné míry a nenese s sebou dostatečné následky, jeho problému se často nikdo nevěnuje.

Spektrum Tabuk – Fehér Gábor krematóriumi munkás – Nagytétény – 2016.11.18

Podobně těžké je čelit svým vlastním tajemstvím a minulosti, vlastním tabu, jako je například sexualita a skryté tužby. Velkým tabu je také smrt, prožívání smutku a vyrovnávání se se ztrátou, které může s člověkem opravdu zamávat. Nebylo by proto lepší o věcech hovořit otevřeně a nahlas? Nepomohlo by to lidem samotným i celé společnosti?

Spektrum Tabuk – Csöpel láma – Tar – 2016.11.01

Snahou otevírat tabuizovaná témata podpořila také televizní stanice Spektrum. Ta začala každý pátek od 22 hodin vysílat vlastní program O tabu bez tabu, v němž hovoří o tématech, která často přehlížíme. Hned po tomto pořadu následuje od 22:55 O tabu bez tabu – mluvme o něm, kde se k alkoholismu, sexuální identitě a mnohým dalším spolu s odborníky věnuje Peter Redani, bývalý novinář CNN. S terapeuty, psychology i adiktology rozebírá v každé epizodě různé pohledy nejen na zmíněné fenomény, ale také na atypické modely rodin, závislosti na drogách a deprese.

I o duševním zdraví je třeba mluvit. Návštěvy psychoterapeutů a psychologů jsou u nás stále ještě tabu, stejně jako přiznání potřeby vyhledat pomoc. Program chce divákům vštípit, že není hanba se někomu svěřit. Vypovídat se, poradit se, nahlédnout na věci z jiného úhlu, to přeci nikdy nemůže být na škodu.

Do 1. prosince se TV Spektrum s diváky podělí o postoj k tabuizovaným tématům a k tomu, proč je třeba o nich diskutovat. Jednotlivé díly se budou věnovat skrytým tužbám, jak se vypořádat se smrtí blízkého, smíření se smrtí i vypořádání se s vlastní minulostí a tajemstvím.

Sledujte facebookové stránky Spektrum CZ&SK a dozvíte se poslední novinky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *