Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Metronome Festival Prague zahajuje předprodej pro rok 2018 a ohlašuje první hvězdu Toma Odella

Britský klavírista, zpěvák a písničkář Tom Odell, jedna z velkých hvězd své generace, je prvním ohlášeným jménem programu třetího ročníku Metronome Festivalu Prague. Ten se odehraje ve dnech 22. – 23. června 2018 již tradičně na pražském Výstavišti. Vstupenky se začínají prodávat 1. listopadu na oficiálním webu festivalu www.metronomefestival.cz a v předprodejní síti Ticketpro.

 Metronome Festival Prague je mezinárodní hudební festival, který se koná od roku 2015 každoročně na holešovickém Výstavišti v bezprostřední blízkosti centra Prahy. Nabízí vystoupení nejzajímavějších mezinárodních hvězd v kombinaci s tím nejlepším z české hudební scény. Festival kromě kvalitní hudby a špičkového zvuku nabízí i amfiteátr s atmosférou, zastřešené scény, kvalitní jídlo bez front, fungující velkokapacitní wi-fi či dostatek míst k sezení.

„Náš festival je hlavně o kvalitní muzice, ale jde nám na prvním místě i o úroveň komfortu služeb. Návštěvníkům poskytujeme zázemí městského festivalu, který neztrácí na tradiční atmosféře. Bezpochyby jsme se toho za uplynulé dva ročníky hodně naučili a těšíme se, že si naše koncerty užijete v příjemném prostředí se službami, které odpovídají standardu pro rok 2018,“ říká dramaturgyně festivalu Barbora Šubrtová.

Z připravované bohaté nabídky třetího ročníku Metronome Festivalu Prague zároveň se začátkem předprodeje vstupenek pořadatelé prozrazují první jméno. Šestadvacetiletý britský písničkář Tom Odell zahájil kariéru ve velkém stylu. V únoru 2013, kdy měl na kontě teprve první EP Songs form Another Love, získal Cenu kritiků v rámci nejprestižnějších ostrovních cen Brit Awards. Až o čtyři měsíce později vydal debutové album Long Way Down, jež se vyhouplo na první pozici britského prodejního žebříčku. Podobně úspěšné bylo i Odellovo druhé album Wrong Crowd, následující v roce 2016.

Svůj melodický písničkářský styl Tom Odell vybrušuje už od svých prvních autorských pokusů ve třinácti letech, kdy se k nim odhodlal jako student klasické hry na klavír. Mezi svými prvotními vzory jmenuje výkvět zpěváků a skladatelů v jedné osobě, kteří se sami doprovázejí na piano, od Eltona Johna přes Randyho Newmana, Leona Russella, Billyho Joela až po Toma Waits. Je ale zároveň posluchačem současných kapel typu Arcade Fire, Coldplay či Radiohead. Zpěvačka Lilly Allen, díky níž získal první nahrávací kontrakt a již lze považovat za jeho objevitelku, zase říká, že jí svou energií připomíná Davida Bowieho.

Vstupenky na Metronome Festival Prague 2018 se začínají prodávat o měsíc dříve než před rokem, a to 1. listopadu 2017 na oficiálním webu festivalu www.metronomefestival.cz a v předprodejní síti Ticketpro. K dispozici jsou nyní dvoudenní vstupenky ke stání za 1490 Kč. Prvních 500 zájemců může využít akční ceny 1190 Kč. Do prodeje jde i limitovaná edice 50 ks VIP vstupenek k sezení a s dalšími službami za 3490 Kč.

Z historie Metronome Festivalu Prague
Metronome Festival Prague je po mnoha letech první velký popový a rockový festival v hlavním městě České republiky. K jeho specifikům patří zaměření na všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy, akcent na to nejaktuálnější z hudební současnosti i to nejživotnější z minulosti. Dramaturgie také dbá na pečlivý výběr domácích účinkujících, kteří se zpravidla prezentují s unikátním programem, který není jinde k vidění.

První ročník festivalu Metronome se na Výstavišti odehrál v roce 2016. Vedle hlavních hvězd Iggyho Popa a kapely Foals uvedl mj. také skupinu Crystal Fighters. Z tuzemské scény pak J.A.R. s gospelovým sborem Maranatha či Ivana Krále s Jiřím Suchým a další interprety. Navštívilo jej 7 500 hudebních fanoušků.

O rok později při druhém ročníku se návštěvnost přehlídky téměř zdvojnásobila na 14 000 majitelů vstupenek. Hlavními hvězdami byli Sting a Kasabian, zahráli ale například také The Veils, Young Fathers nebo GusGus. Na tradici neobvyklých vystoupení českých umělců, určených pouze pro příležitost tohoto festivalu, navázal například David Koller s několika hosty, Monkey Business, hrající písničky George Michaela nebo Klára Vytisková s novou kapelou The Pop a hostujícím jazzovým varhaníkem Ondřejem Pivcem.

Druhým ročníkem potvrdil nový festival Metronome svoje právo na existenci. Zdá se, že pořadatelé skutečně vyvrátili představu, trvající čtvrt století, že se v Praze velký pop-rockový festival pod širým nebem dělat nedá,“ napsaly bezprostředně po skončení Lidové noviny.

 

Metronome Festival Prague 2018
Praha, Výstaviště, 22. – 23. června 2018

Vstupenky:
Dvoudenní vstupenka / stání / 1190 Kč do vyprodání 500 ks
Dvoudenní vstupenka / stání / 1490 Kč do 28. 11. 2017
Dvoudenní vstupenka / VIP sezení / 3490 Kč do vyprodání 50 ks

Toma Odella čeští fanoušci – a hlavně fanynky – dobře znají. V loňském roce doslova smetl zcela vyprodanou Malou sportovní halu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *