Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Vilma Cibulková s Kateřinou Kairou Hrachovcovou hrají v Brně. A z Kairy je učitelka!

Hra Gedeonův uzel nabízí dvě výjimečné silné ženské postavy a dva velmi těžké herecké úkoly. Pro její inscenování si režisér Petr Strnad zvolil dvě vynikající, ač na první pohled možná lehce nesourodé herečky: Vilmu Cibulkovou, držitelku dvou Cen Thálie a Českého lva, a Kateřinu Kairu Hrachovcovou, která se v Gedeonově uzlu divákům po dlouhé době představuje ve velké dramatické úloze. Jako matka a učitelka rozehrávají v kulisách školní učebny svíravé drama nejen o problémech soudobé rodičovské i školní výchovy a zároveň rozplétají gordický uzel smotaný z mateřské lásky, zodpovědnosti a nepochopené geniality, která mnohdy bývá přítěží. Brněnská premiéra hry Gedeonův uzel proběhne nedlouho po té pražské v pondělí 13. listopadu od 19.00 v Divadle Bolka Polívky.

Učitelka Heather (Kateřina Kaira Hrachovcová) ve škole přijímá nečekanou návštěvu – matku jednoho svých žáků, Corryn (Vilma Cibulková). Komorní emotivní drama nedávno vzniklého divadelního spolku SpoluHra v očistném rozhovoru dvou žen rozplétá dosud nevyřčené – ve snaze dopátrat se odpovědi na velmi důležitou otázku. K jejímu zodpovězení potřebuje Corryn zjistit, proč byl její syn Gedeon dočasně vyloučen ze školy.

„Text mě už v prvním čtení uchvátil, doslova zajal, protože vystoupit z hromadících se myšlenek, které vyvolal, bylo najednou velmi obtížné. Vršila se ve mně, jako v prostém čtenáři, další související témata a následné otázky, tudíž i nevyhnutelná potřeba si na ně odpovídat. Velmi rychle se mi ale představa možnosti v téhle hře existovat stala nutnou povinností. Třetí fatální výzva v mém hereckém životě, jako tomu bylo u Picassa a Leni. A přestože máme jen krátce po premiéře, tak už teď vím, že mi Gedeonův uzel daroval do osobního života „něco“ velmi cenného,” říká herečka Vilma Cibulková.

O inscenaci Gedeonův uzel Autor: Johnna Adams
Překlad:
Jarmila Hanzlíčková
Režie:
Petr Strnad
Hrají:
Vilma Cibulková (Corryn), Kateřina Kaira Hrachovcová (Heather)
Scéna:
Petr Strnad a Eva Justichová
Kostýmy:
Eva Justichová
Výtvarník projekcí:
Michaela Kuříková
Hudba:
Petra Horváthová
Foto:
Lenka Hatašová, Tereza Hirth, Jiří Kůs
Cena: Sektor A:
450 Kč Sektor B: 420 Kč
Premiéra:
20. 10. 2017

O divadle SpoluHra
Divadelní spolek SpoluHra byl založen na konci roku 2016. Jeho cílem je inscenování náročných dramatických textů, které jsou přijímány diváky ve světě napříč generacemi, s mimořádně pozitivním diváckým a odborným ohlasem a vytváření výjimečných příležitostí předním hereckým osobnostem českého divadla a filmu. SpoluHra pravidelně uvádí své inscenace v divadle La Fabrika v Praze. Vůbec první realizovanou hrou je premiéra z dubna 2017, inscenace V hodině rysa se Zuzanou Bydžovskou v hlavní roli. www.spoluhra.cz

Zdroj: Divadlo Bolka Polívky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *