Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Celebrity

Herečka Lucie Benešová prozradila, kdo je její nejakčnější hrdina! To neuhodnete…

Charitativní kalendář Fantastická 13 má ze sebou úspěšnou autogrmiádu! Hlavními hrdiny, které jste zde mohli porovnat se svými komiksovými zpodobněními, byli oblíbení David Gránský a Milan Peroutka, dále herečky Lucie Benešová a charismatickáAdéla Gondíková. Atmosféra byla velmi přátelská a díky fotobuňce si návštěvníci autogramiády mohli odnést s sebou fotografii sebe se svými idoly. A kdo je takovým akčním hrdinou nebo superhrdinou pro Lucii Benešovou?

„Moc se mi líbí ztvárnění mě a kamarádky Dany Batulkové v kalendáři a mám radost, že nám věnovali právě prosinec, je to můj oblíbený měsíc. Mám z toho radost. Je to takový adventní čas, který mám hrozně ráda“, komentuje svůj obraz herečka Lucie Benešová. „Já akční filmy moc nesleduji, asi nejakčnější hrdina za můj život je Harry Potter,“ směje se půvabná herečka. „Když jsem byla malá, tak jsem ale měla ráda komiks o starých pověstech českých, a díky tomu, musím říct, si pamatuji hodně věcí z dějepisu. Jmenovalo se to Staré pověsti české, jsou malované jako komiks a pamatuji si do dneška, že mě to bavilo,“ vypráví Lucie.

Adéla Gondíková byla velmi nadšená ze své podobizny v kalendáři. „Kdybych nemluvila sama o sobě, tak bych řekla, že jsem sama se sebou strašně spokojená. Ale jenom s tím obrázkem, pochopitelně, jinak o sobě bych to neřekla,“ směje se charismatická Adéla. „Myslím si, že Dalibor Krch mě vlastně vystihl dobře. Každý mě tam může poznat. Velmi mě potěšil tou mojí postavou. Takovou v žádném případě nemám, ale tady jsem znázorněná jako akční hrdinka, takže to k tomu patří. Ne že bych chtěla být akční hrdinka, ale baví mě to, jak jsem hezky svalnatá a prsatá. Taková souměrná,“ dodává herečka. „Kdo mě bavil z akčních hrdinů? Pokud se to tak dá brát, tak Sigourney Veawer z Vetřelce. Jinak komiksy čtu v angličtině, protože se tím učím. Je to jednoduché, krátký text v bublině i s obrázkem a je to zábavné.“, prozradila Adéla Gondíková. „Jinak je pro mě hrdina můj otec, asi jako pro každou holčičku,“ dodává.

Milan Peroutka se vrátil před pár dny z Indie, kde byl asi šest dní v rámci charitativní organizace Pink Crocodile School, která pomáhá dětem se sluchovým postižením. Milan má velké srdce a rád se ve svém volném čase zapojuje do projektů, které mají smysl. Zrovna tak se zapojil do kalendáře Solničky. „Bylo to krásných šest dní, byl to hodně intenzivní zážitek a dokonce i můj první mimoevropský výlet,“ vypráví o svém cestování oblíbený zpěvák a frontman kapely Perutě. Milanovi udělalo radost, že podepisoval kalendář hned vedle díla svojí maminky Ivany Peroutkové, která je úspěšnou spisovatelkou. Napsala například desetidílnou sérii, kde je hlavní hrdinkou holčička Anička. „V díle Anička a divadlo trochu vidím i mně s bráchou,“ směje se Milan.

Za realizací kalendáře stojí charitativní organizace Solnička, která dlouhodobě pomáhá dětem s cystickou fibrózou a dalšími těžkými onemocněními.  Jejím hlavním aktuálním cílem je zpříjemnit podmínky, ve kterých se tyto děti léčí. „Psychika je jedním z klíčových faktorů pro úspěšné zvládnutí nemoci, proto jsme přišli s projektem „Tematické pokojíky pro malé pacienty“. Ze všedních nemocničních pokojů vytváříme ve spolupráci s nejrůznějšími malíři a umělci místa plných zvířátek, barev a radosti, které by v dětech probudily trochu pozitivních myšlenek a fantazie. Aby aspoň na chvíli zapomněli, že jsou nemocné,“  říkají ředitelka spolku Alena Bradáčová a ambasadorka Solničky Elisavet Charalambidu.  Kalendář lze zakoupit na webu spolku Solnička nebo v síti knihkupectví.

Foto: Solnička

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *