Film S láskou Vincent uvidíte v předpremiéře na Bardzo fajném festivalu polských filmů a kultury

Obraz geniálního Vincenta van Gogha ožije v dlouho očekávaném celovečerním snímku S láskou Vincent, který překračuje tradiční filmové žánry. Bardzo fajný festival svěžích polských filmů a polské kultury uvede film v pátek 24. listopadu ve speciální předpremiéře. Čtvrtý ročník festivalu se koná od 23. do 25. listopadu 2017 v pražském Biu Oko.

Celovečerní snímek S láskou Vincent režisérky Doroty Kobiely a producenta Hugha Welchmana vznikal převážně v polských ateliérech a byl jako první na světě natočen speciální metodou – animací originálních olejomaleb v kombinaci s hraným filmem.

125 malířů a animátorů z celého světa vytvořilo celkem 66 960 olejomaleb podle 94 původních van Goghových děl. Podle tvůrců by rozložené olejomalby dokázaly pokrýt celý Manhattan nebo Londýn. Příběh nahlíží do tajemných okolností smrti umělce, který ještě 6 týdnů před smrtí psal v dopisech, že se cítí dobře a je klidný. Scénář k filmu vznikl na základě 800 van Goghových dopisů, které psal svému bratru Theovi.

Film vznikl v polsko-britské produkci společnosti Break Thru Films, která v roce 2008 získala Oscara za krátký animovaný film Peter & Wolf. Předpremiéra filmu, které se zúčastní hlavní animátor Piotr Dominiak, se uskuteční díky spolupráci Bardzo fajného festivalu s distribuční společností Bohemia Motion Pictures.

Bardzo fajný festival svěžího polského filmu a kultury letos od 23. do 25. listopadu nabídne 4 celovečerní filmy z nejnovější polské produkce, nové krátké filmy z polského regionu Podlesí, pohádkové pásmo s Myškou a výtvarně-filmový workshop pro děti, vyšívací dílnu pro dospělé, nové české překlady polských knih a po celé tři dny vynikající polské laskominy.

Čtvrtý ročník festivalu zahájí ve čtvrtek 23. listopadu od 17 hodin vernisáž výstavy Neznámé polské hrdinky spojená s kulinářským překvapením. Výstava připravená ve spolupráci s Polským institutem v Praze představí odbojné polské ženy a jejich životní příběhy z doby, která ještě neznala slovo feminismus.

Bardzo fajný filmový program od 18 hodin otevře kolekce nových krátkých filmů ze severovýchodu Polska. Tamější úspěšný projekt Filmové Podlesí útočí! bělostockého kulturního centra popularizuje nezávislý film a představuje jak začínající tvůrce, tak etablované filmaře. Na zahajovací večer pozvání přijali tvůrci projektu, se kterými bude po skončení projekce následovat tlumočená diskuze.

Festival pořádá spolek Popular, který od roku 2013 popularizuje polskou kulturu v Praze. Každoročně pořádá jednodenní Bardzo fajné večery a podzimní vícedenní Bardzo fajný festival. Letošní ročník festivalu je v pořadí již devátou akcí spolku.

PROGRAM FESTIVALU
ČTVRTEK 23. 11.
17:00 Zahájení festivalu s kulinářským zážitkem
Vernisáž výstavy Neznámé polské hrdinky ve spolupráci s Polským institutem  (60 min., předsálí, vstup volný)

18:00 Filmové Podlesí útočí!
Výběr nových krátkých filmů s tlumočenou diskuzí s tvůrci projektu z Bělostoku  (75 min., polsky, anglické/české titulky)

PÁTEK 24. 11.
18:00 Vzpomínky na léto (Adam Guziński, PL, 2016, 90 min., polsky, české titulky)
20:30 S láskou Vincent (Dorota Kobiela, Hugh Welchman, PL/VB, 2017, 95 min., anglicky, české titulky)
Předpremiéra očekávaného výtvarného filmu, host: hlavní animátor Piotr Dominiak

SOBOTA  25. 11.
Bardzo fajný dětem: Odpolední pásmo polských pohádek a dílna pro děti
15:00 Dobrodružství malé myšky (jazykově bezbariérové)
16:00 Odpolední výtvarně-filmová dílna pro děti (kapacita je limitovaná)
18:00 Marie Curie (Marie Noelle, PL / Něm. / FR, 2016, 100 min., francouzsky, polsky, české a anglické titulky)
20:30 Umění milování (Maria Sadowska, PL, 2017, 117 min., polsky, české a anglické titulky)

DOPROVODNÝ PROGRAM:
– Výstava Neznámé polské hrdinky (Niepodłegle Polki)
– Bardzo fajná Zašívárna /// Vyšívací workshop pro dospělé
(sobota 25. 11. 15.00 – 18.00)
– Ozvěny Frame Comics Art Festivalu /// www.framefestival.cz
– Polské delikatesy /// Polský stůl – Oblíbené polské pochutiny připravené s láskou od pražských Polek – čtvrtek 17:00–20:00 (zahájení), pátek 17:00-20:30, sobota 14:30–20:00
– Polské drinky na baru Bia Oko – piwo z sokiem, vzteklý pes a další
– Prodej knih /// výběr z nových polských překladů

FB událost: www.facebook.com/events/1889514457745418/ Vstupenky: biooko.net a GoOut.cz http://bit.ly/2Awwn0I

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *