Charitativní bazar vynesl Nadačnímu fondu Be Charity rekordní částku

Nadační fond Be Charity (dříve Bazaar Charity) a jeho zakladatelka Barbara Nesvadbová se mohou v letošním roce pochlubit dalším rekordem. Dvanáctý ročník charitativního módního bazaru vynesl díky štědrosti a obětavosti všech zúčastněných celkem 1 078 000 Kč a překonal tak loni vybranou částku o téměř 77 000 Kč. Získané prostředky budou do poslední koruny rozděleny mezi handicapované klienty fondu na jejich rehabilitaci a další léčbu.

Tradiční módní událost se konala v pondělí 13. listopadu 2017 v prostorách restaurace Žofín Garden v centru Prahy a na její zahájení čekaly v mrazivém počasí desítky lidí. Celkově charitativní bazar přilákal přes tisícovku návštěvníků, jimž nabídl luxusní kousky za téměř symbolické ceny.

Zakladatelka nadace a spisovatelka Barbara Nesvadbová doplnila: „Jsem moc ráda, že nám lidé dále zachovávají svou přízeň a není jim lhostejný osud těch, kterým nebylo dopřáno pevné zdraví. Za 12 let se pro potřebné podařilo zajistit již 9 milionů Kč.“

Svými módními poklady přispěly do sbírky známé osobnosti včetně Hany Soukupové, Terezy Maxové, Ester Berdychové, Jany Plodkové nebo Kateřiny Kairy Hrachovcové. Velký zájem byl například o třicet párů bot od Diora, jež věnovala Tamara Kotvalová, kabát s norkem Lenky Vejvalkové či kabelky Dior od Libuše Šmuclerové. Za prodejním pultem měly plné ruce práce Jitka Čvančarová společně s Táňou Kovaříkovou a Markétou Hrubešovou. Záštitu nad bazarem převzala primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová, která se také osobně zúčastnila slavnostního otevření.

Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří se na akci podíleli, za jejich nasazení. Velký dík patří samozřejmě také těm, kdo do prodeje věnovali své věci a bez nichž by tato akce nemohla být tak úspěšná,“ dodala Bára.

Zdroj: Nadační fond Be Charity

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.