Marketingový expert Karel Novotný pokřtil svoji autorskou prvotinu Neradost

Odborník na marketing a stratég firemních značek Karel Novotný (40) pokřtil svoji první autorskou prvotinu, růžovou knihu o (jeho) nerůžovém životě, s názvem Neradost. Knihu doplnila patnáctka známých umělců o třicet ilustrací, fotografií nebo obrazů, které jsou ke knize přibaleny jako pohlednice. Kniha vypráví příběh samotného autora trpícího v té době depresemi. Čtenáři se tak v knize dozví, jaké byly jeho myšlenkové pochody a niterní pocity, co se mu honilo v hlavě a jak se s tím vším musel před svými přáteli, kolegy, rodinou i veřejností vypořádat. Co mu pomáhalo, se dozvíte v Neradosti, která vychází 15. listopadu. Třeba i vám tato kniha pomůže najít novou cestu a naučí vás dívat se na svět jinýma očima.

 

Karel Novotný patří mezi nejuznávanější české marketingové experty  a konzultanty v oblasti budování firemních značek, a přece se to stalo i jemu. I on si prošel depresemi. Nemocí a psychickými problémy, kterými trpí každý dvacátý Čech, akorát se o tom moc nemluví. Karel se rozhodl o tomto tématu mluvit nahlas a možná tím i pomoci dalším lidem majícím sklony k této neradosti. Deprese si totiž nevybírá. I on mě možnost se tomu poddat, nebo ne. Vydal se jinou cestou. Cestou smíření se s tím, že je v pořádku nežít podle pravidel diktovaných společností, kde nemá místo nikdo, kdo se neustále neusmívá a nevykřikuje do světa, že se má skvěle. Smířil se s tím, že může být ostatním na obtíž, jaký je. Smířil se s tím, že změnit může paradoxně leda tak minulost. Smířil se s tím, že je v pořádku žít s neradostí. A možná také pochopil, že vždycky nemusí mít všechno naprosto zorganizované a tlačit na pilu. Karel pečlivě zapisoval. Aby už nikdy nezapomněl.

U této knihy se nebudete usmívat, nebudete u ní ani plakat. Možná vás donutí se zamyslet, možná zastavit, možná pochopit. Je na vás, jak s Neradostí naložíte.  A tím může mít pro leckoho větší smysl než vypiplané happy endy. „Kniha je cesta ven. Můj testament. Můj odkaz. Proto věnování mým dětem. Byl jsem tu. Cesta z kobky, vězení, kde se kdokoli z nás může ocitnout, pokud nechá zajít věci moc daleko. Pokud si včas nenechá pomoct. Od malička jsem si připadal jiný. Nepřišlo mi divné být divný celý život. Ale pak to přesáhlo meze. Meze zdraví. V kobce svítilo jen slabé světlo naděje. Jsou nás miliony. A kdo ví, co a kdo nás do těch kobek dostává. Ale vzdát se je tak snadné. Odejít. Navždy. Ne. Ne, mám tu ještě moc práce, moc povinností. Ale chtít to dodělat bylo tak nemožné chtít,“ říká ke knize autor Karel Novotný.

Autor: Karel Novotný
Nakladatelství: Publishing Family, náklad 1500 ks
První vydání, Praha 2017
Grafický design a sazba: Jakub Gruber
Redigovala: Alena Bartková
Tiskárna: Indigoprint

Knihu zakoupíte na www.neradost.cz nebo ve vybraných knihkupectvích za doporučenou cenu 490 Kč.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *