Talentovaná Julie Šurková si zahrála ve studentských filmech Robine? a Červená – v Praze jsou k vidění příští týden

Robine? a Červená. Dva pozoruhodné studentské filmy, které budou během následujících dnů v Praze k vidění. Spojuje je nejen blízký termín uvedení v metropoli, fakt, že je natočili tvůrci z nastupující generace filmařů, ale také jméno mladé talentované herečky, která si v obou filmech zahrála: Julie Šurková.

V rámci přehlídky iShortsKraťasy ze Zlína (výběr filmů z produkce Ateliéru Audiovize na Univerzitě Tomáše Bati) se v pražském Bio Oko 22. listopadu představí Červená. V pětadvacetiminutovém snímku Martina Janouška si Julie Šurková zahrála tajemnou dívku Madu. Film Červená byl vybrán k projekci i na minifestivalu Filmotoč 1. 12. Semilech.

„Ve filmu Červená jsem měla možnost ztvárnit hlavní ženskou postavu Madu. Je to Adamova matka? Skutečně žije ve vesmíru paralelně s Adamovým světem nebo je dívka výplodem Adamových představ? Celý příběh se v divákově hlavě více prolíná se skutečností, pro kterou se ale rozhodnout? Která je ta správná? Červená je určena všem milovníkům tak trochu sci-fi filmů,“ podotýká Julie Šurková.

Absolventský film režiséra Olivera Beaujarda Robine?, který on sám označuje za mysteriózní drama nebo temnou pohádku, bude mít oficiální premiéru 25. listopadu v Kině Dlabačov. Oliver Beaujard obsadil Julii Šurkovou do role Wendy. Robine? míří na SUNDANCE festival a další prestižní festivaly.

Julie Šurková

Pětadvacetiletá studentka posledního ročníku DAMU Julie Šurková se s úspěchem prosazuje před filmovou kamerou i na divadelních prknech. Aktuálně hraje Nšoči v představení Vinnetou aneb Kámoš je víc jak zlato z Nugget-tsilu v režii Terezy Volánkové. Nejbližší repríza je na programu Divadla NoD 29. listopadu. Nepřehlédnutelná je i coby Hořečná v Rapperovi (scénář a režie Jakub Nvota) z repertoáru divadelního spolku Frida, se kterým hostuje 17. prosince v Redutě Brno a 17. lednaHodoníně.

Pro studium herectví na katedře alternativního divadla pražské DAMU se Julie Šurková rozhodla po absolutoriu taneční konzervatoře Duncan Centre. „Uvědomila jsem si, že mi tanec přestává jako výrazový prostředek stačit, a tak jsem se posunula o kousek dál, k herectví,“ vysvětluje. Svého času tančila v několika videoklipech a pár choreografií i sama vytvořila. Takže tanečnice nebo herečka? „Dělám prostě obojí,“ odpovídá Julie. Na plátnech kin si ji diváci všimli ve filmech Probudím se včera, Slíbená princezna nebo v novince Bajkeři, zahrála si i v televizních seriálech Lajna a Specialisté. Na jevišti zaujala v absolventských inscenacích v Disku Objevené nebe, Pavilon, Zítra si povíme a „pásmu“ experimentální poezie 60. let Skončí to ústa, které se v dohledné době přesune z Disku do Werichovy vily na Kampě.

S obdivuhodným zaujetím a entuziasmem se Julie Šurková věnuje nejen herectví či tanci, ale také dobrovolnické práci. V rámci svého projektu pro SOS dětské vesničky jednou měsíčně chodívá s dětmi na vybraná dětská divadelní představení. V těchto dnech ve školce Pink crocodile school připravuje muzikál s dětmi s kombinovaným postižením v rolích superhrdinů – premiéra 8. prosince.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.