Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života🎄 Vánoce

Nově lidé tráví Vánoce i Štědrý den na horách s přáteli či rodinou

Co byste řekli o Vánocích na nadílku plnou odpočinku a hýčkání? Žádné shánění dárků na poslední chvíli, uklízení a starosti s dochucováním bramborového salátu… Taková představa láká poslední roky čím dál více Čechů, kteří i se svými blízkými tráví vánoční svátky na horách v hotelech, kam žádný stres nepronikne.

Ráno se probudíte do klidu přírody s výhledem na kouzelně zasněžené hory. Vaší jedinou „starostí“ v novém dni je plánování, zda vyrazit ven na procházku, za lyžováním, na běžky nebo dát přednost relaxaci ve vyhřátém wellness centru, koupání v termálních bazénech a uvolňující péči zkušených masérů… „Vánoční pobyty se vždy snažíme připravit tak, aby si naši hosté opravdu dokonale odpočinuli, nemuseli se o nic starat a jen si užívali volné chvíle se svými blízkými, s lyžováním i kvalitní relaxací,“ říká Tomáš Blabla, generální ředitel Resortu Valachy Velké Karlovice s tím, že klientela vánočních pobytů je velmi různorodá. „Jde o rodiny s dětmi, mladé bezdětné páry i seniory, hosty všeho věku. Tím, co je spojuje, je touha nenechat se stresovat předvánočním městským shonem a přípravami a vychutnat si volné chvíle v klidu uprostřed přírody. Poněkud živější atmosféru mají navazující silvestrovské pobyty, kdy se lidé chtějí především bavit. Často přijíždějí i ve větších skupinách a rezervují si společně více pokojů. Každoročně míváme vyprodáno,“ dodává Tomáš Blabla.

Vánoční pobyty ve zdejších hotelech Lanterna a Horal zahrnují nejen snídani, ale i večeři, a v hotelu Lanterna navíc i pozdní oběd. Dále mají hosté neomezený vstup do hotelových relaxačních center L-Spa a Wellness Horal s termálními bazény a nabídkou saunových rituálů a v ceně je i relaxační masáž a skipas na Štědrý den ve Ski areálu Razula. „Tradičně také připravujeme pro naše hosty na svátky doprovodné programy zaměřené na místní valašské tradice: ukázky zvyků, folklórní program, posezení u cimbálu nebo třeba vycházku s lesníkem. Pro děti máme zase připraveny animační programy,“ upozorňuje Tomáš Blabla.

O kapra nepřijdete…
Pro hosty vánočních pobytů připravují na Štědrý večer ve Spa hotelu Lanterna čtyřchodové menu, v němž vedle předkrmu, hříbkové, luštěninové či rybí polévky a dezertu nechybí ryba. Na Štědrý večer zůstávají věrni tradicím a klasice s důrazem na místní suroviny i ve Wellness hotelu Horal.

„Hostům budeme jako předkrm servírovat uzeného úhoře s kozím sýrem a salátkem z pohanky, dále hrachový krém s kapáním z červené řepy a jako dezert jablečný perník s hruškovým kompotem a pěnou z vánočního svařáku. V hlavních chodech si hosté budou moci vybrat. Jedním z nich bude klasika – smažený filet z kapra s bramborovým salátem a jogurtovou majonézou. V posledních letech ale přibývá lidí, kteří rybu nechtějí, mezi našimi hosty už jich bývá téměř polovina. Těm nabídneme prsa z perličky nadívaná kaštany s jablečnou omáčkou a houbovým kubou,“ láká na slavnostní menu Jaroslav Orság, šéfkuchař Wellness hotelu Horal.


Resort Valachy Velké Karlovice tvoří hotely Spa hotel Lanterna, Wellness Horal a Galik se dvěma relaxačními centry, Ski areálem Razula, devítijamkovým Golfovým hřištěm Horal a další nabídkou služeb a aktivit uprostřed krásné přírody Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Celý komplex je situován v údolí Léskové, jen pár kilometrů od hranice se Slovenskem. Spa hotel Lanterna je určen těm, kdo hledají relaxaci v podobě wellness světa špičkové úrovně. Zážitková hotelová restaurace Vyhlídka navíc uspokojí každého gurmeta. Wellness hotel Horal nabízí koupání v trojici termálních bazénů se slanou vodou vyhřívanou až na 36 °C, relaxaci v saunovém světě a vyhlášené exotické masáže a saunovací rituály. Hotel Galík pak ocení nenároční cestovatelé, sportovci či rodiny, které vyhledávají dobrou domácí kuchyni. Mottem Resortu Valachy je nabídnout návštěvníkům pestrou dovolenou – mohou tady holdovat turistice, cyklistice, sjezdovému i běžeckému lyžování, vydat se za zábavou i za dobrotami tradiční valašské gastronomie a pořádají zde také řadu akcí od vyhlášeného Karlovského gastrofestivalu až po seriál závodů Valachy Tour. Ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla v roce 2014 obdržel prestižní ocenění Hoteliér roku Asociace hotelů a restaurací ČR.

Zdroj: www.valachy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *