Tip pro zdraví: Minerálka z Luhačovic urychluje uzdravování při rýmách a virózách

Prudké ochlazení s koncem babího léta, vítr od severu, šok pro tělo z přechodů mezi teplem domova a vlezlým chladem za dveřmi domu. Ne každý organismus to pohodlně zvládá, s podzimem se množí rýmy, virózy a další onemocnění dýchacích cest.

Ty způsobují viry, které osídlí sliznici vystýlající nosní dutiny, krk a dýchací cesty. Nejčastější příčinou jsou takzvané rhinoviry, kterých existuje na sto různých podtypů. Samotné prochladnutí by nebylo příčinou virózy, pokud ale je člověk ve stresu a má oslabenou imunitu, viry mají pré. Do organismu se častěji než kapénkovou infekcí ve vzduchu dostanou dotykem míst, kde se nakažený člověk otřel, například rukou po smrkání.

Viry velmi často najdou cestu do průdušek, což má za následek velmi nepříjemné kašlání. Zastavovat kašel se doporučuje pouze pokud je dráždivý až dávivý. Cílem je spíše zvlhčení sliznic, čímž se usnadní odkašlávání hlenu a škodliviny díky tomu vycházejí z těla pryč. Virózu není dobré přecházet, ale zůstat doma a nemoc „vyležet“. U neléčené virózy hrozí záněty plic, ledvin, či dokonce srdečního svalu.

Minerální voda Vincentka může být pomocníkem při mnoha nemocech, má mimo jiné schopnost pomáhat právě při onemocnění krku, dýchacích cest či hlasivek. Zvlhčuje sliznice a umožňuje rozpouštění hlenů v dýchacích cestách. Luhačovickou minerální vodu nemusíme jen pít. Je doporučována ke kloktání, inhalacím či výplachům nosních dutin a nosohltanu. Je vhodná i pro děti, těhotné ženy a rekonvalescenty.

Pro léčivý vliv minerální vody na hlasivky a dýchací cesty ji vydatně využívají nejen herci a další hlasoví profesionálové. Odborníci při dýchacích problémech z virů a bakterií jako nejúčinnější postup doporučují nalít do nerezového hrnce asi tři až čtyři centimetry Vincentky a pomalu ji zahřívat tak dlouho, než se začne uvolňovat pára, nikoliv však až do varu. Když se začne pára uvolňovat, přehodit si přes hlavu ručník a opatrně se nad hrnec nahnout v takové vzdálenosti, aby se člověk neopařil. Pak už stačí jen asi pět až deset minut léčivou páru vdechovat.

Historie Vincentky sahá až do roku 1669. Tehdy vydal fyzik a lékař Jan Ferdinand Hertod první písemnou zprávu, ve které popsal chemické složení luhačovické vody, pitnou kúru a její dobré výsledky. O sto let později si pak objednávali Vincentku až z Vídně. Našla uplatnění v restauracích i lékárnách. Odtud se pak její sláva rychle rozšířila, takže do Luhačovic začali jezdit první lázeňští hosté.

 


Minerální voda Vincentka, 0,7 litru
Při virózách a nachlazení je ideální pro inhalace a kloktání s výplachy nosohltanu. Vincentka svým obsahem a vyvážeností minerálních solí a prvků umožňuje rozpouštění hlenů v dýchacích cestách, žaludku a střevech.  Je doporučována k pitným a inhalačním kúrám při onemocnění cest dýchacích a hlasivek, ale také při chorobách látkové výměny, vředové choroby žaludku, dvanácterníku a jejich pooperačních stavech, cukrovce, chronickém zánětu slinivky. Pomáhá regenerovat vnitřní prostředí člověka po velkých ztrátách potu, ke kterým dochází při těžké fyzické aktivitě či a při horečnatých onemocněních. Může sloužit pro uhrazení denní dávky jódu, stačí vypít 25ml (jeden doušek). Obsahuje biogenní prvky jako je lithium, rubidium, cesium, měď, zinek, vanad, chrom, kobalt ve fyziologickém poměrném zastoupení a je vhodná jako přírodní doplněk výživy pro sportovce, děti, těhotné ženy a rekonvalescenty. Kontraindikována je pouze u lidí se selhávajícími či nemocnými ledvinami. Opatrnosti je třeba i u pacientů s otoky dolních končetin, ale i ti mohou Vincentku užívat po konzultaci s lékařem.

Vincentka nosní sprej
Vincentka nosní sprej je prostředek pro ošetření sliznice nosohltanu, který pomáhá udržovat fyziologickou čistící schopnost nosní sliznice (funkci řasinkového epitelu). Umožňuje optimální fungování tzv. slizniční imunity jako primární obrany před infekcí. Jde o stoprocentně přírodní produkt obsahující minerální vodou Vincentka z přírodního léčivého zdroje. Používá se pro zvlhčení sliznice celé nosní dutiny a nosohltanu především při pobytu v prostředí s nízkou relativní vlhkostí vzduchu, v prostorách vytápěných ústředním topením a prostředí znečištěném zejména prachovými částicemi. Svým celkovým složením hypotonické kyselky s obsahem jodidů Vincentka nosní sprej příznivě ovlivňuje obranyschopnost, je prevencí chronických bakteriálních infekcí horních cest dýchacích.

Vincentka nosní sprej JUNIOR 0
Tento nosní sprej je určen pro novorozence a malé děti. Slouží k ošetření sliznice nosohltanu, pomáhá udržovat fyziologickou čistící schopnost nosní sliznice, umožňuje optimální fungování tzv. slizniční imunity jako primární obrany před infekcí. Oproti standardnímu provedení se liší poloviční dávkou, nižším tlakem rozprašovače a užším koncem aplikátoru.  Stoprocentně přírodní produkt je naplněn minerální vodou Vincentka z přírodního léčivého zdroje. Používá se pro zvlhčení sliznice celé nosní dutiny a nosohltanu především při pobytu v prostředí s nízkou relativní vlhkostí vzduchu, v prostorách vytápěných ústředním topením a prostředí znečištěném zejména prachovými částicemi. U dětí působí preventivně proti rozvoji opakujícímu se zánětu průdušnice a průdušek a zánětu nosí sliznice. Celkovým složením hypotonické kyselky s obsahem jodidů příznivě ovlivňuje obranyschopnost ve smyslu prevence chronických bakteriálních infekcí horních cest dýchacích.

Vincentka Nasalis, 300 ml
Vincentka Nasalis  je koncentrát minerální vody určený k proplachování nosních dutin a nosohltanu pomocí proplachovací plastové konévky. Slouží k použití z preventivních důvodů, v akutních stavech u pacientů se záněty horních cest dýchacích, akutních i chronických, jako příprava před operacemi nosních a vedlejších dutin a také jako denní péče o hygienu horních cest dýchacích.  Používání Nasalisu má oproti proplachu Vincentkou výhodu, že neobsahuje oxid uhličitý, který je v nosních dutinách nepříjemný. Připravený roztok je isotonický, má upravené pH a proto je lépe snášen nosní sliznicí. Obsahuje glycerol, který je mírným antiseptikem, zvlhčovačem sliznice a upravuje osmotický tlak roztoku. Stačí ho smíchat s teplou pitnou vodou (o teplotě cca 37 stupňů Celsia).

Vincentka Sirup
Vincentka Sirup je přípravek s obsahem rostlinných extraktů z jitrocele a mateřídoušky v kombinaci s minerální vodou Vincentka z přírodního léčivého zdroje. Vincentka sirup obsahuje tři složky, které své účinky v sirupu spojují. Minerální voda Vincentka z přírodního léčivého zdroje příznivě ovlivňuje vnitřní prostředí člověka. Pití samotné Vincentky je vhodné při nachlazení a zahlenění. Jitrocelový extrakt s obsahem slizu, aukubinu, tříslovin a kyseliny křemičité je vhodný při kašli (podporuje odkašlávání) a zahlenění dýchacího ústrojí. Mateřídouškový extrakt s obsahem silic, tymolu, hořčin, tříslovin a flavonů působí příznivě na dýchací cesty, zmírňuje kašel a má antioxidační vlastnosti.

Vincentka pastilky
Přípravek Vincentka pastilky je nová forma v užívání přírodních solí Vincentky. Obsahuje minerální soli, které mají příznivý účinek na sliznice dutiny ústní. Vincentka pastilky ve dvou variantách – s ovocnou nebo bylinnou příchutí – jsou doplňkem stravy. Pomáhají v péči o sliznici dutiny ústní a nosohltanu, vyrobeny jsou z minerální vody Vincentka z přírodního léčivého zdroje. Osvěžují a zvlhčují sliznici dutiny ústní. Působí příznivě při zvýšeném výskytu respiračních onemocnění (chřipky a nachlazení). Působí příznivě při zvýšené zátěži hlasivek a podporují jejich regeneraci, zejména u hlasových profesionálů. Doporučené denní množství je podle potřeby, nejvýše však osm pastilek denně, ty rozpouštět zvolna v ústech. Jsou vhodné pro děti od tří let. Nejsou vhodné pro osoby s omezeným příjmem solí.

Zdroj: Vincentka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *