Celebrity jdou do Mekáče k fritéze? Proč by ne! Hvězdy podpoří rodiny nemocných dětí!

Sharon Stone, Rachel McAdams i nejznámější český youtuber Jirka Král, ti všichni odstartovali svůj pracovní život v McDonald´s. V úterý 28. listopadu ale bude možné v  restauracích po celé republice potkat i tváře dávno známé. Sejdou se na podporu stavby domu pro rodiny dlouhodobě nemocných dětí, jehož výstavba je plánována v pražské fakultní nemocnici v Motole. Stavbu domu lze podpořit zakoupením vykrajovátka ve tvaru domečku.

Charitativní organizace, jejímž heslem je „Aby rodiny mohly být spolu“ postavila po celém světě už více, než tři sta domů Ronalda McDonalda. V nich nacházejí útočiště rodiče dlouhodobě nemocných a hospitalizovaných dětí.

„O stavbě domu Ronalda McDonalda jednáme s vedením FN Motol již několik let. V této chvíli obě strany intenzivně pracují na smlouvě, která by mohla stavbu ošetřit. Všichni si už přejeme, aby se se mohlo brzy začít stavět a my tak mohli ubytování rodinám brzy nabídnout“ říká ředitel Nadačního fondu Ronalda McDonalda, Marek Šedivý. Nadační fond Dům Ronalda McDonalda zatím aspoň hradí bydlení v ubytovně FN Motol těm rodičům, kteří nezískají podporu od pojišťoven. Peníze získávají právě při akci McHappy Day. Vedle prodeje nadačních vykrajovátek na vánoční perníky také společnost McDonald´s věnuje polovinu tržby z hranolek v tento den právě na stavbu Domu.

„Na McHappy Day se těším. I když je to pro nás drobnost, tak pro někoho jiného to může hodně znamenat. Pomáhat je super. Ten pocit pomáhat nezištně nemůžete ničím nahradit,“ říká Petr Říbal, který akci podpořil v loňském roce a i letos už svoji účast na akci potvrdil.

O charitativní organizaci Ronald McDonald House Charities
Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je součástí globální sítě Ronald McDonald House Charities (RMHC), která sídlí v Chicagu v USA. Celkem existuje pře 350 domů Ronalda McDonalda ve 42 zemích světa. Ročně RMHC podpoří za významné pomoci přátel a zákazníků McDonald’s téměř 6 milionů dětí a jejich rodinných příslušníků po celém světě.

 

Zdroj: www.drmcd.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *