Moderátor Tomáš Hauptvogel riskuje: Před další operací si dá extrémně rychlý závod!

S rychlými koly si nedá pokoj! Moderátor Zpráv na Primě Tomáš Hauptvogel po poslední lékařské prohlídce zveřejnil, že musí znovu do nemocnice. Jenže už v sobotu pojede v autě za pět milionů další rally závod na pražském Strahově.

Přestože rally nepojede hvězda Primy poprvé, teď ho čeká něco zcela nového. „Porovnat auto, se kterým jsem závodil a stroj, kterým pojedeme v sobotu, prostě nejde. Tento má náhon na všechna kola, výkon přes 200kW a stojí přes pět miliónů korun. Zrychlení z nuly na omezovač je během jednotlivých vteřin,“ prozradil Tomáš.

Po roce bude v „horkém sedadle“ závodního speciálu a jako spolujezdec absolvuje v sobotu 25. listopadu Pražský rallysprint. Tentokrát bude navigovat nejrychlejšího jezdce letošní i loňské rallysprint série – Martina Vlčka. Závod pojedou speciálem Fiesta R5. „Když si představím, co nás v sobotu čeká, vždy mi vyběhne tepová frekvence. Martin je skvělý a hodně rychlý pilot, který jede permanentní hranu. Je jasné, že nevypustí ani jeden z posledních závodů sezóny a já z toho má už teď sevřený žaludek. Snad se v té rychlosti v rozpisu neztratím,“ směje se Tomáš.

Posádka Martin Vlček – Tomáš Hauptvogel budou patřit k favoritům závodu, který startuje v sobotu 25. listopadu v 8 hodin na pražském Strahově. Čekají je dva měřené úseky na trase Točná-Zbraslav a čtyři zkoušky v okolí strahovského stadionu (kde je i zázemí celého závodu). Tam první vozy odstartují v 10:30.  Začátkem listopadu přitom prozradil, že příští rok v únoru musí znovu na operaci! „Byl jsem po více než roce na kontrole u doktora Košťála a docela mě potěšil, krásně srůstám. Noha vypadá moc hezky, levá ruka, která byla hodně polámaná, taky. Zhruba v únoru si sem opět půjdu lehnout, zřejmě budeme vyndávat plechy právě z ruky a nohy,“ prozradil Tomáš.

Hauptvogel na Primě moderuje i Partii a v dubnu 2015 měl vážnou nehodu na své motorce v pražských Úvalech. Osobní auto mu tehdy nedalo přednost, narazilo do něj a náraz ho vymrštil z motorky, pak přišel těžký dopad a těžká zranění vyžadující několik operací a hospitalizaci. 22. června 2015, tedy po dvou měsících se vrátil na obrazovky, kdy do studia musel docházet o berlích. Ve studiu musel sedět, aby při loučení s diváky nestál o berlích, ty odložil až po roce a čtvrt. Pooperační rehabilitace a léčba se daří, nicméně některé komplikace stále pociťuje. „I po dvou a půl letech po nehodě chodím pomalu, jelikož pravá noha po sérii operací stále pobolívá prakticky při každém došlapu. Levá ruka, která byla po nehodě zlomená prakticky do pravého úhlu, je stále hodně slabá a při zátěži se vždy ozve. Největší problém je ale stále s pravým zápěstím. Jeho pohyb je omezen tak na 50 %. Jsem pravák, takže třeba normální psaní není nic pohodlného,“ řekl nedávno Hauptvogel.

Foto FTV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *