Romantická cesta historickou dráhou v pohoří Schwarzwald

Výpravčí zapíská a vlak tažený parní lokomotivou se již vydává do zasněžených hor. Vyzkoušejte si romantickou zimní projížďku historickou dráhou v pohoří Schwarzwald na jihozápadě Německa. Užijete si zde jedinečnou atmosféru a výhledy, na které nezapomenete.

Pokud se na konci roku chystáte do Alp, naplánujte si cestu přes jihozápad Německa. Od 28. prosince do 1. ledna zde najdete atrakci, která vedle milovníků parních lokomotiv láká i celé rodiny k nevšednímu zážitku. Ať vás na cestu vezme lokomotiva Donnerbüchse ze třicátých let, nebo o dekádu mladší rychlík, vyjížďka mezi lázeňským městečkem Titisee a malebnou osadou Seebrugg bude vždy stát za to. Vede po březích tří horských jezer a její součástí je i stanice Feldberg-Bärental v nadmořské výšce 967 metrů, což z ní činí nejvýše položenou stanici spolkové země Bádensko-Württembersko.

Personál na palubě je oblečený do originálních uniforem z padesátých let minulého století a během padesátiminutové cesty servíruje preclíky, pivo a horké nápoje. Hlavním lákadlem jsou však úžasné výhledy, kterých se cestujícím dostává na každém kousku trati. Zimní krajina za okny ubíhá a představuje své krásy, takže se vám v cíli ani nebude chtít vystoupit. Zpáteční jízdenka pro celou rodinu na této romantické trati stojí 36 eur a není třeba ji předem rezervovat, prodá vám ji průvodčí přímo ve vlaku. Stačí tedy nasednout a nechat se okouzlit okolní krajinou.

Vlakoví nadšenci se mohou již do počáteční stanice Titisee svézt vlakem po trati Höllentalbahn, tedy „Trati Pekelným údolím“. Jde o nejstrmější dráhu v Německu, vede pohořím Schwarzwald od západu na východ a spojuje Donaueschingen s Freiburgem. Jinou možnost dopravy do Titisee představují patrové vlaky z Freiburgu, které během dne jezdí každou půlhodinu.

Více informací naleznete na http://3seenbahn.de/aktuelles/3Seenbahn-Broschuere17-web.pdf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *