Exotická dovolená jinak. Užijte si moře, teplo a sluneční paprsky z paluby jachty!

Láká vás letos v zimních měsících vyrazit místo na hory někam do tepla a užít si koupání v moři a sluneční paprsky? Možná už vás kouzlo Asie či Karibiku okouzlilo, možná právě letos je poprvé ta ideální příležitost. Ale co tyto destinace poznat z jiného pohledu a strávit dovolenou na jachtě, kochat se krásným mořem, plážemi a výhledy na pobřeží? Tento typ dovolené není navíc dražší než klasický formát s cestovní kanceláří či po vlastní ose.

Česká jednička na poli pronájmů lodí ZINDULKA nabízí dovolenou v pětadvaceti destinacích po celém světě, kde lze využít přes 1300 volných lodí. Můžete si vybrat mezi různými druhy jachet včetně katamaránů. Pobyt na lodi si lze zakoupit buď s kapitánem, nebo pokud je mezi vámi zkušený jachtař, tak můžete vyrazit sami.

Z čeho vybírat? Míst je opravdu hodně. „Nejoblíbenější exotickou destinací je jednoznačně Karibik. Ostrovů je v něm plno, karibské pláže jsou magické a na plavbu Karibikem dlouho nezapomenete. Latinská Amerika a Brazílie je vhodná spíš pro zkušené samotáře – nikde jinde nepotkáte tak málo lodí, přitom je to tropický ráj, který splní všechny vaše sny,“ prozrazuje zkušený jachtař Jiří Zindulka, zakladatel a spoluvlastník společnosti ZINDULKA.

Jiří Zindulka

Populární je v této oblasti také ostrov svobody Kuba, kde se můžete vrátit v čase, projet se starými americkými vozy a odpočinout si od konzumu. A k tomu vychutnat dobré doutníky a rum, klasické ikony Karibiku. Také Indický oceán má své vzácné perly: Maledivy a Seychely. Z jachtařského hlediska vyžadují už poměrně dost zkušeností, ale odmění je pohádkovými zážitky. Thajsko a Malajsie jsou si svým jachtařským charakterem velmi podobné. Jde o dobře dostupné destinace, plout zde můžete celoročně, a teplé moře přímo zve k potápění. Pochybujete o tom, že kouzlo exotiky můžete zažít i v Atlantiku? Takové sopečné Kapverdy přímo sálají africkou divokostí. A Kanárské ostrovy sice znají všichni… jenže plout kolem nich na jachtě je něco úplně jiného. Nakonec to nejlepší – aspoň podle Jiřího Zindulky: Francouzská Polynésie a Tonga jsou krásnější, než si umíte představit. Pokud budete muset jejich laguny a atoly někdy opustit, budete se chtít vracet znovu a znovu.

Jaké jsou mýty o jachtingu? Je opravdu drahý a jen pro milovníky adrenalinu?
Nákladná zábava pro bohaté, organizačně náročná, jen na letní měsíce, pouze pro dobrodruhy, kteří zbožňují adrenalin? Ne, na jachtu můžete vyrazit klidně hned, s rodinou včetně malých dětí. Za cenu, která je na úrovni „klasické“ dovolené, a to včetně kapitána. O jachtingu koluje několik mýtů, které vyvrací Jiří Zindulka, sám dlouholetý a uznávaný jachtař.

Jachting je drahý
Jachting je pro mnohé symbolem luxusu, který si „obyčejný smrtelník“ nemůže dovolit. Dovolená na lodi přitom rodinný rozpočet zatíží přibližně stejně, jako pobyt v hotelu. Například v populárním Chorvatsku si jachtu pro šest lidí můžete na týden pronajmout za částku kolem 12 tisíc korun na osobu. Včetně nákladů na kapitána a všech poplatků.

Zábava jen pro dobrodruhy
Pokud si půjčíte tzv. katamarán, jste nejen na vysoce stabilní a nejbezpečnější lodi, ale i na té nejkomfortnější. Jachting si pak lze užít s celou rodinou včetně dětí, pro které vyplouvají i speciální flotily. Pro společnou dovolenou je ideální zmíněné Chorvatsko – i díky malým vzdálenostem mezi ostrovy a zátokami zbývá dost času na odpočinek, slunění, koupání a potápění. V Itálii jsou pro rodinné plavby ideální Toskánsko a ostrovy Cilento, v Řecku oblasti Jónského moře, Saronického zálivu a Sporad, nenáročný a odpočinkový jachting nabízí oblast jižního Turecka. V exotických destinacích si pak můžete užít mírné moře Thajska či bělostné pláže Malajsie. Když zvolíte katamarán, oblast, kde je klidné moře, a vhodné období, máte velkou šanci, že ani nedostanete mořskou nemoc.

Jachting = léto
Kromě Thajska a Malajsie lze aktuálně na lodi brázdit břehy Karibiku, Malediv a Seychell v Indickém oceánu, Kapverdských ostrovů v Atlantském oceánu u pobřeží západní Afriky nebo Francouzské Polynésie a Tonga… Jachtingu se zkrátka můžete věnovat celoročně, nejedná se pouze o letní zábavu. Exotická dovolená se dá strávit i na palubě.

Pronajmout si loď je těžké
Že vybrat si správné místo na jachtaření, sehnat tam volnou loď a domluvit vše potřebné, je vysokou školou logistiky? Nikoliv, vše je možné zařídit velmi jednoduše přes internet. Stačí zvolit, kam, kdy a v jakém počtu chcete jet, a na stránkách společnosti ZINDULKA se vám automaticky nabídnou volné lodě, které si můžete rezervovat. S kapitánem i bez kapitána.

O společnosti ZINDULKA, s.r.o.
Společnost ZINDULKA je českou jedničkou v pronájmu lodí, nabízí kompletní jachtařský servis zahrnující poradenství, tematické přednášky, kapitánské zkoušky, kurzy jachtingu, sportovní, rodinné nebo exotické plavby. Za 24 let existence firmy využilo jejích služeb už téměř 19 000 zákazníků, kteří mohou vybírat z celkem 15 tisíc lodí po celém světě od Chorvatska, Řecka a Itálie přes Karibik, Maledivy, Seychely až třeba po Francouzkou Polynésii.

Zdroj: Zindulka