Lucie Bílá dnes na Slavíkovi: Bude mít šperky za 30 milionů! Získá 20. zlato?

Královna české popmusic dnes večer zazáří na udílení cen Český Slavík Mattoni ve 150 karátech diamantů a téměř 84 karátech smaragdů Gismondi. Jedná se o třídílný set nazvaný Rugiada, který je součástí kolekce vytvořené renomovanou italskou šperkařskou firmou Gismondi. Na jeho výrobu bylo třeba 600 hodin mistrovské práce 10 špičkových šperkařů a jeho dopravení do Prahy i samotné udílení Slavíků podléhalo přísným bezpečnostním podmínkám. Šperky, které ozdobí mnohonásobnou českou Slavici mají hodnotu téměř 30 milionů korun.

Šperky kolekce Rugiada, vytvořené Massimo Gismondim poprvé na veřejnosti ukázala herečka Jane Fonda na slavnostním udílení filmových cen Emmy letos v Los Angeles. Dlouhé, zářivě fuchsiové šaty od Brandona Maxwella doplnila Jane Fonda rafinovaně do zadního výstřihu šperky za 2,5 milionu dolarů a vzbudila svou perfektní postavou i stylem velký rozruch. Masimo Gismondi vždy snil o vytvoření skutečně nekonvenčního kousku takzvané vysoké šperkařiny a když našel tento neobyčejný soubor smaragdů, okamžitě si je představil na pozadí stovek diamantů, jako když první paprsky slunce osvětlují kapky ranní rosy na zelených rostlinách. Tak se zrodila kolekce Rugiada.

Gismondi
Sedm generací – Jedna vášeň. Společnost Gismondi, patří mezi nejstarší šperkařské rodiny na světě. Známá tvorbou šperků jako uměleckých kousků, kombinuje staletí řemeslného umu a bohatou historii designu již sedm generací. Svou úzkostlivým smyslem pro modernitu a referencemi k umělcům minulosti představuje perfektní spojení mezi pamětí slavné minulosti a nadšením pro oslnivou budoucnost. Šperky Gismondi spojují vynikající tradiční rodinné řemeslné zpracování s nadšením a elánem svého nejmladšího následníka a současného ředitele, Massima Gismondiho. Šperky společnosti Gismondi 1754 jsou prodávány v USA a po celém světě u luxusních klenotníků a také ve značkových obchodech v Portofinu. Svět značky Gismondi je světem radosti, emocí a překvapení. Šperky jsou malá umělecká díla, jsou velmi ženské a vyzařuje z nich staré italské řemeslo.

Foto Facebook L. Bílé

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *