Nepečené cukroví: Kakaové kuličky se sušenými malinami a karamelové kuličky s ořechy

Vánoce a sladkosti k sobě neodmyslitelně patří. Poslední dny roku jsou časem rodinných sešlostí, ke kterému patří spousta dobrého jídla a pití. Pokud chcete letošní Vánoce osladit novými pochoutkami a překvapit svou návštěvu, zkuste tyto originální recepty. Vaši hosté jim určitě neodolají. Nejenže skvěle vypadají, ale příjemně překvapí i svou chutí. Jen pozor, jsou vysoce návykové.

Kakaové kuličky se sušenými malinami
Ingredience:
300 g směsi ořechů
100 g rozinek
100 g brusinek
397 g Pikaa
50 g kakaa
200 g sušenek
30 g sušených malin

Postup:
Do mixéru dáme směs ořechů, rozinky, brusinky a vše rozmixujeme. Do této směsi přilijeme jednu celou plechovku Pikaa a promícháme. Dále si rozmixujeme sušenky a přidáme k těstu z Pikaa a ořechů. Hotové těsto dáme vychladit do lednice. Mezitím rozmixujeme sušené maliny. Z vychladlého těsta tvarujeme kuličky a obalujeme v sušených malinách.

Karamelové kuličky s ořechy
Ingredience:
300 g směsi ořechů
397 g Salko karamel
200 g sušenek
100 g mletých mandlí

Postup:
V mixéru rozmixujeme směs ořechů. Do ořechové směsi přidáme jednu plechovku Salka karamel a vše pečlivě promícháme. Dále si rozmixujeme sušenky a přimícháme je k těstu ze Salka a ořechů. Hotové těsto dáme vychladit do lednice. Vychladlé těsto tvarujeme do kuliček, které následně obalujeme v nastrouhaných mandlích.

Zdroj: Mlékárna Hlinsko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.