Josefina Bakošová má novou kolekci oblečení a parfém značky Imago

Nová kolekce IMAGO Josefiny Bakošové pro chladné měsíce pokračuje v geometrickém pojetí, pracuje s asymetrií a barevným laděním. Navazuje tak na stěžejní prvek jarní mini kolekce, kterým bylo geometrické vyobrazení motivu kapky, symbolu začátku a nového života, nezbytné právě pro přerod v IMAGO.

Dlouhé šaty z kolekce Imago, cena: 6 900 Kč
Dlouhé šaty z kolekce Imago, cena: 6 900 Kč

Barvám vládnou neutrální tóny jako bílá, šedá, nude a černá, které ovšem doplňuje výrazná hořčicově žlutá, meruňková, odstíny modré, šedozelené či svěží pastelová žlutá. Návrhářka je kombinuje použitím jemné verze color blockingu – nude kabát zdobí sytě žlutá v oblasti krku a ramen, bílou košili zase růžový límeček či barevná linka zapínání na knoflíky. „Sama nejvíce nosím právě černou a bílou, vnímám ale, jaký vliv na vnitřní sílu člověka barvy mají. Pro získání pocitu sebejistoty a jedinečnosti stačí málo, jen drobný barevný akcent,“ říká Josefina.

Bavlněné košilové šaty,_cena 4 600 Kč
Bavlněné košilové šaty, cena 4 600 Kč

Základem jsou tradičně košile či košilové šaty a kabáty, jejichž signifikantním prvkem je prodloužená zadní délka, asymetrie a zvýraznění pasu pomocí jednoduchého pásku. Nově Josefina přidává overal a sukni se sklady, četné zastoupení mají kalhoty širokého střihu, které ve spojení s výraznými rukávy košile evokují japonský minimalismus.

Vlněný kabát z kolekce Imago, cena 12 900 Kč
Vlněný kabát z kolekce Imago, cena 12 900 Kč

Kolekce je vůbec poprvé spojena s vůní. Parfém IMAGO vychází z Josefininých životních zkušeností a smyslových prožitků. Vznikl ve spolupráci se Zuzanou Mašínovou a laboratořemi Rafaella. Výchozí stavební jednotkou parfému je kadidlo. „Symbolizuje pro mne atmosféru a hluboké zážitky z dětství – návštěvy kostela s maminkou, varhanicí, a genius loci atelieru otce, akademického malíře. Je to velmi emoční záležitost,“ vysvětluje návrhářka. Kadidlo vykazuje podobné atributy jako terpentýn a Josefině tak evokuje zastavení času při malování příběhů v atelieru a zároveň magickou, uklidňující atmosféru kostela. Svým složením je parfém až na úrovni léčivé formule – obsahuje výtažky z mimózy, šalvěje, elemi či březule.

Kalhoty z kolekce Imago, cena 4 200 Kč
Vlněný kabát z kolekce Imago, cena 12 900 Kč
Bavlněné šaty z kolekce Imago,_cena 4 300 Kč

Název IMAGO je pro Josefinu velmi osobní. Zakuklení a následné znovuzrození odkazuje k přirozenému přerodu a vývoji její osobnosti, důležitosti víry v sebe sama a pocitu jedinečnosti na základně nepřenosných informací, které si člověk sám musí prožít. IMAGO je to, k čemu člověk postupem života dochází a uzavírá se tak kruh vývoje a niterných vzpomínek.

Vlněný kabát z kolekce Imago, cena 12 900 Kč
Overal z kolekce Imago, cena 4 900 Kč

Josefina Bakošová je kreativní ředitelkou galerie Harddecore, kterou založila v roce 2007. Od tohoto roku se také věnuje módní tvorbě – nejprve pod značkou Chi-Chi, od roku 2014 pak již pod vlastním jménem. Soustředí se na ucelené kolekce a návrhy na zakázku, v jejím portfoliu ale nechybí ani speciální projekty (kolekce pro 420PEOPLE, Odbabi atd.). Stěžejními prvky Josefininy tvorby jsou kvalitní materiály, jednoduché střihy, variabilní kabáty a asymetrické košile. Její oblečení nosí např. Petra Nesvačilová, Bára Poláková, Lenka Krobotová či David Koller.

SHOWROOM galerie Harddecore
Senovážné náměstí 10, Praha 1
(atelier ve 3. patře)
info@harddecore.cz

 

Zdroj: www.harddecore.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *