Vytvořte si originální vánoční přání, které použijete i jako vánoční ozdobu

“V posledních letech vzrůstá počet lidí, kteří svým blízkým na Vánoce přání vyrábějí. Chtějí jim ukázat, že si na ně vzpomněli a věnovali jim to nejcennější, co mají – vlastní vzácný čas,” říká Martina Linková, která vede kreativní dílny a art-shop Aladine.cz, a přidává návod na originální vánoční přáníčko, které pak můžete použít třeba i jako ozdobu na stromeček.

Martina Linková

Potřebujeme:
Gelli plate, gelová podložka, je novou a okamžitě velice populární kreativní pomůckou na tvorbu originálních podkladů na papír i textil, pomocí barev, šablon i razítek. Používá se při technice zvané MONOTYP, kdy na podložku nanesete barvy (akrylové, temperové, textilní), rozetřete je pomocí válečku, přidáte šablonu, razítka či různé textury, měníte barvy, kombinujete je, dílo postupně ještě za mokra obtiskáváte, a každý výtvor je originál s efekty, jichž byste jinak nedocílili.
Plastová šablona Sněhové vločky o rozměrech 15×15 cm je vhodná k dekorování textilu i na papírové projekty či výrobky ze dřeva. Lze ji využít i k dekorování keramiky či jedlých hmot. Ideální v kombinaci s tekutými textilními barvami a inkousty ve spreji. Koupíte ji na www.aladine.cz za 129 Kč.
Váleček o průměru 9,5 cm je skvělý doplněk ke gelové podložce Gelli plate. Koupíte za 129 Kč.
Akrylová barva Cadence – deep ocean, baby pink, gray blue a white – koupíte je od 49 Kč.
Akrylová barva metalická Cadence light brown, koupíte ji za 76 Kč.
Třpytivý sprej gumus silver koupíte na www.aladine.cz za 89 Kč.
Holografická barva Cadence, kterou koupíte za 89 Kč
Reliéfní barva ledový sníh
Štětec, špachtle, zakrývací páska, černý fix

Postup:
1. Na Gelli plate kápneme kapku od každé akrylové barvy a rozválečkujeme je po celé ploše. Přiložíme na podložku čtvrtku papíru a rukou přejíždíme tak, aby byl obtisk barev dokonalý. Opatrně čtvrtku s obtiskem sejmeme a necháme zaschnout.
2. Na zaschlou čtvrtku přiložíme šablonu a oblepíme zakrývací páskou tak, aby zakrývala šablonu v místech, kde přesahuje obtisk Gelli plate, přestříkáme třpytivým sprejem a necháme zaschnout. Na obtisk s třpytivým sprejem přiložíme šablonu sněhové vločky.
3. Přes šablonu špachtlí opatrně naneseme pastu ledový sníh, jen do míst, kde prosvítá obtisk.
4. Sníh necháme zaschnout a štětcem natřeme okraje obtisku z Gelli plate holografickou barvou. Po zaschnutí holografické barvy namalujeme štětcem metalickou barvou očko vánoční ozdoby a necháme zaschnout.
5. Vánoční ozdobu obtáhneme černým fixem. Celé vánoční blahopřání ořízneme na potřebnou velikost a dopíšeme nápisy černým fixem. Černým fixem nakonec nakreslíme kolem celého vánočního přání rámeček.
Tip Aladine: Přání také můžeme umístit na podklad, který jsme si připravili pomocí Gelli plate, anebo jej použít tak, jak je. Stačí už jen dát do obálky a poslat.

Pro Aladine.cz připravila výtvarnice Viola Benešová

AladinE rozvíjí kreativitu a tvořivost dětí i dospělých prostřednictvím svých workshopů i kvalitních kreativních pomůcek. Nabídku kurzů i věcí na tvoření najdete na www.aladine.cz, krásné návody na blog.aladine.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *