Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Děti

Charitativní spot s Adamem Plachetkou získal prestižní charitativní ocenění, které převzala jeho manažerka

Fórum Dárců je organizace, která sdružuje neziskové projekty a působí v České republice již 20 let. Jsou zprostředkovatelem DMS a zároveň provozují portál www.darujspravne.cz Vedle přehledu nejzajímavějších charitativních kampaní z celé republiky umožňuje i možnost online finanční podpory prospěšných projektů s mottem: Darujete rychle, bezpečně, kdykoliv, a z jakéhokoliv místa. Třetím rokem včera tato organizace předávala u příležitosti Dne dárců a v rámci Dárcovského summitu prestižní Ceny Fóra dárců. Smyslem těchto ocenění je podpořit a vyzdvihnout důležitou práci nejen neziskových organizací, ale i firem a firemních nadací a fondů v charitativní oblasti a ve veřejně prospěšných oborech.

Letos poprvé na tomto slavnostním galavečeru, konaném v prostorách společnosti MSD IT v Praze 5, uspěl i Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny založený v prosinci roku 2013 Ing. Hanou Píšovou a Markétou Stránskou. Cílem fondu je pomáhat rodinám předčasně narozených dětí, které se ocitly v tíživé finanční a psychické situaci. Fond pomáhá vždy konkrétní rodině a jejich konkrétní potřebě spojené s předčasně narozeným dítětem.

Tento fond včera na Dárcovském summitu Fóra dárců, se kterým dlouhodobě spolupracuje, uspěl hned dvakrát. A to ve dvou hlavních kategoriích. 1. místo v kategorii Sbírkoví spojenci získal český a ve světě stále slavnější, dvaatřicetiletý operní basbarytonista Adam Plachetka, který je patronem tohoto fondu. Sólista Vídeňské státní opery Adam Plachetka však momentálně pobývá v New Yorku, kde od 6. do 23.12. 2017 odehraje na scéně Metropolitní opery 6 představení Mozartovy opery Figarova svatba, a proto za něho prestižní charitativní ocenění převzaly jeho manažerka Martina Straková a Hana Píšová. „Když jsem se dozvěděl, že se každé dvanácté dítě narodí předčasně, uvědomil jsem si, jaké štěstí jsme s manželkou měli, že naše dnes tříletá Adélka přišla na svět ve zcela správnou chvíli. Třetím rokem spolupracuji s Nadačním fondem pro předčasně narozené děti a jejich rodiny, a rozhodně v tom budu pokračovat“, napsal z New Yorku operní pěvec Plachetka. „V únoru loňského roku jsme spolu se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a jeho šéfdirigentem Ondrejem Lenárdem uspořádali na pražském Žofíně benefiční Předčasný koncert, který moderoval Leoš Mareš. Vynesl rovný milion Kč, což předčilo naše očekávání, a tak už chystáme druhý Předčasný koncert na rok 2019“, dodal zpěvák se slabostí pro kvalitní české výrobky.

Loni na jaře natočil Nadační fond pro předčasně narozené děti s Adamem Plachetkou v režii Dana Pánka v Ústavu pro péči o matku a dítě – porodnici v Praze 4 – Podolí spot, který na včerejším Dárcovském summitu získal 2. cenu v kategorii Veřejně prospěšný spot. Toto ocenění převzaly výkonná ředitelka fondu Lenka Hrabovská a už zmíněná Markéta Stránská. Zakladatelky fondu neskrývaly velkou radost a dojetí a shodly se na tom, že kdyby se podařilo pomoci třeba jen dvěma rodinám, jejich úsilí se vyplatilo a má svůj smysl a opodstatnění. Na samém začátku jejich nelehké cesty to prohlásil předseda správní rady jejich fondu, Doc. Zbyněk Straňák z UPMD Podolí, který jim pomáhá správně vytipovat a podpořit konkrétní rodiny a jejich potřeby spojené s předčasně narozeným dítětem.

Fotografie Adama Plachetky z natáčení spotu z UPMD Podolí – Simona Amiridu a Jan Faukner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *