Love story Mira Žbirky: Má tisíce fanynek, jeho srdce patří jedné. Jak to dokázala?

Díky svému nezaměnitelnému hlasu má tisíce fanynek, jeho srdce patří ale jediné ženě. Pro tu Meky Žbirka dokonce před dvaatřiceti lety napsal slavný hit Katka. To ještě chodila na gymnázium a proto svůj vztah museli dlouhé měsíce tajit. Dneska patří Meky Žbirka a jeho krásná manželka Kateřina mezi nejstabilnější páry českého i slovenského showbyznysu. 

Příští rok spolu oslaví perlovou svatbu, dali se dohromady ale zcela náhodou. Meky Źbirka a jeho Katka se poprvé potkali po jednom z jeho koncertů v pražské Lucerně, když se za ním vydala na rozhovor pro školní noviny. Rozhovor sice nikdy nevyšel, byla z toho ale láska na celý život.

„Láska je odpověď a všechno, co potřebuješ, je láska,“ říká Meky Žbirka, když se ho zeptáte na vztah s manželkou Kateřinou, se kterou podle svých neprošel za téměř třicet let krizí.

Začátky vztahu nebyly ale jednoduché. Tehdy studentka gymnázia Kateřina svůj vztah s o patnáct let starším zpěvákem dokonce tajila. I když ji jako důkaz své lásky věnoval jednu ze svých písní, ona se s tím nikomu nechlubila. „Byla jsem realistická až pragmatická, uměla jsem si představit, že to nemusí dopadnout. Tajila jsem to i před rodiči. Možná i rok,“ vzpomíná zpětně Kateřina.

A pro své rozhodnutí má pádné vysvětlení. „Obecná představa o šoubyznysu je, že je zkažený. Dlouho to věděla jen moje kamarádka Markéta. A pak ještě kamarád, s nímž jsem šla za Mekym pro studentský časopis dělat rozhovor, který nikdy nevyšel. Markétě jsem pak tu písničku pouštěla do sluchátek z walkmana, původní verze byla v angličtině. Pak za mnou Meky tajně přijel na maturitní ples, neměl ještě řidičák, a tak přemluvil svého kamaráda, aby se obětoval a přivezl ho do Prahy. Markéta za mnou přišla a povídá: “Holky říkaj, že na druhým balkónu je Žbirka, nepřijel za tebou?” Tehdy mě napadlo, že on to snad i myslí vážně. Kamarád nás pak v autě vozil půl hodiny kolem Lucerny, zatímco mě začali hledat rodiče. Ale nedozvěděli se to ještě dlouho,“ popsala Žbirkova žena, která se rodičům ale jednoho dne přiznat musela. Nadšení ze svého budoucího slavného zetě ale prý nebyli.

„Neznali ho, báli se, že s ním odjedu na Slovensko. Pak mi řekli: „Tak ho přiveď.” Meky byl hrozně nervózní, ale dopadlo to bezvadně. Dnes na něj máma nedá dopustit,“ zavzpomínala Katka Žbirková, která ale není jenom jeho ženou, ale i manažerkou, která stojí za mnoha jeho hudebními úspěchy.

Po jeho boku bude stát i na jeho letošní Vánoční Symphonic Tour 2017, která začíná již 9.12. v Brně, pokračuje v Plzni, Bratislavě a 15.12. končí v Pardubicích. Jako speciální hosté vystoupí zpěvačka Lenka Filipová a jeden z nejvýznamnějších současných českých houslistů Jaroslav Svěcený. Koncerty doprovodí Zlínská filharmonie. Exkluzivně zazní 2 písně v podání lokálních dětských pěveckých sborů. V Brně to bude Dětský sbor Brno, v Pardubicích Coro Piccolo Praha a v Plzni ho doprovodí sbor Andílci profi.

Foto: Archív Mekyho Žbirky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *