Reportér Tomáš Poláček je na další misi: stopem z Afriky do Prahy

Nenapravitelný dobrodruh Tomáš Poláček vyrazil před několika týdny na svoji poslední a nejbláznivější expedici. Tentokrát si stanovil laťku dost vysoko a rozhodl se autostopem dostat z Jižní Afriky až do Prahy. O tom, jak cesta napříč celou Afrikou vypadala, by rád napsal knihu. Aby ji mohl vydat, potřebuje sehnat alespoň dva tisíce zájemců skrz crowfundingovou kampaň na Hithitu, kde se knížka v tuto chvíli dá předobjednat. Na pultech knihkupectví k zakoupení vůbec nebude.

Novinář Tomáš Poláček je již dobře znám svými dobrodružnými stopařskými výpravami po celém světě. Velmi diskutovanou se stala třeba jeho cesta na olympiádu v Pekingu v roce 2008. V roce 2015 se pak vypravil na předlouhý stop z Prahy přes celé Rusko na Kamčatku, a vzápětí z Aljašky do Ohňové země, na samý konec Jižní Ameriky.

Nyní chce všechny dosavadní cesty překonat a tak se vydal na autostop ještě bláznivější a náročnější. Tomáš na svou pouť vyrazil z Jižní Afriky ze Střelkového mysu, skončit ji plánuje na Střeleckém ostrovu v Praze. Na celou cestu si vyhradil 70 dní, tak aby se do Prahy dopravil těsně před Vánocemi, kdy oslaví své čtyřicáté narozeniny. Pokud se mu to povede, půjde o autostop, který nemá obdoby.

Tomáš chce touto cestou završit putování kolem téměř celého světa a přiblížit se svému pubertálnímu snu: prostopovat do čtyřicátých narozenin celou planetu. O tom, co vše při dobrodružné cestě napříč celou Afrikou zažil a o čem při ní přemýšlel, by chtěl napsat a příští rok na jaře vydat knihu. K tomu, aby se vydání povedlo realizovat, potřebuje získat alespoň dva tisíce zájemců skrz kampaň na Hithitu. „Knížka nebude k zakoupení v knihkupectvích, pouze na objednávky. Každá kniha bude s podpisem a osobním věnováním. Když si ji na Hithitu objedná alespoň dva tisíce zájemců, vyjde první květnový čtvrtek,“ vysvětluje Tomáš Poláček.

Přispěvatelé si mohou vybrat z celé řady zajímavých odměn. Kromě samotné knihy Afrika Stopem lze objednat například i knihu doplněnou pohledem z Afriky s osobním věnováním, sadu všech tří Tomášových knih, večírek s Tomášem nebo třeba společné vystoupení Tomáše s Lukášem Hejlíkem nebo Xavierem Baumaxou.

Pokud vás zajímá, kde se Tomáš aktuálně pohybuje, můžete ho sledovat zde, aktuální reportáže pak uvidíte tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *