Z Markéty Procházkové byl anděl, z Petera Pechy zas Mikuláš! Muzikál Rocky naděloval, a takhle to jeho hvězdám slušelo!

Takovou mikulášskou nadílku děti Dětského centra Paprsek na pražském Proseku ještě nezažily. S nadílkou za nimi totiž přišli protagonisté muzikálu ROCKY! Markéta Procházková, Peter Pecha a Christopher Mumba. Těžce postižené děti byly z návštěvy nadšené, dokonce se zapojily během hudebního vystoupení v rámci svých možností.

Posláním sociální služby denního stacionáře Dětského centra Paprsek na pražském Proseku je poskytnutí mnohostranné podpory nejen postiženým dětem, mladým dospělým s postižením, ale i jejich rodinám, aby měli co nejvyšší šanci žít běžným způsobem života.

A proto se i protagonisté muzikálu ROCKY! Markéta Procházková, Peter Pecha a Christopher Mumba, kteří ztvárňují role Adriany, Rockyho a Apolla, rozhodli na Mikuláše potěšit děti právě z tohoto zařízení, kde cílovou skupinu tvoří děti a mladí dospělí s mentálním či kombinovaným postižením, s tělesným či zdravotním postižením.

„Mám tyto akce moc ráda. Přijde mi, že mají smysl. Jsme tady pro druhé a není to otázka našeho ega, jestli se nám to povede. Nemyslíme na tyto věci, i když se nám to nakonec povede lépe, než normálně. Když děláte něco pro druhé, je to nabíjející, přestože vím, že to může působit smutně,“ vyznala se Markéta, která má s postiženými lidmi dlouholeté zkušenosti. Pravidelně totiž za nimi jezdí do slovenské Šaľi.

I proto jí to s dětmi šlo. „Já vím, že mají vjemy, takže na ně člověk musí jít energeticky. Člověk se musí nechat unést jenom tím, co cítí. Dá se s nimi i komunikovat, je to takové to komunikování mezi nebem a zemí. Je to takové energetické,“ vysvětlovala zpěvačka, která paradoxně poprvé v životě šla za andílka. A to i přes její velké sociální cítění.

„Je to dědičné. Mamka je sociální pracovnice a stará se o malé děti. Mateřské pudy jsem také měla vždycky, jen si myslím, že na vlastní mám ještě trošku čas,“ uzavřela Markéta.

S nepopsatelnými pocity z Dětského centra Paprsek odjížděl i představitel Rockyho Peter Pecha. „V daný moment jsem se snažil žádné velké empatii nepodlehnout, spíš jsem se snažil udělat těm dětem radost, a co nejvíc jim zpříjemnit tu chvíli s námi. Všechno mi začalo docházet až na cestě domů, kdy jsem si v autě uvědomoval, jak šťastní vlastně jsme a jak nám nic neschází,“ svěřil se Peter, pro kterého byl podle jeho slov jeden z nejhezčích Mikulášů.

„Je mi ctí, že jsem ho mohl strávit v tak čisté společnosti. Dokud budu moct pomáhat alespoň tímto způsobem, udělám to vždy a rád,“ dodal Peter.

S podobně silnými pocity odcházel i Christopher Mumba, který se poprvé v životě převlékl za čerta. V minulosti mu vždy byla svěřená pozice Mikuláše. „Bylo to velmi emotivní. Člověk si uvědomí, jaké má štěstí, že nemá žádné postižení. V jednu chvíli jsem to málem nevydržel a měl jsem nutkání odejít, ale uvědomil jsem si, že musím být silný pro ty lidi. Oni nás naopak nabíjeli svou energii, kterou mají,“ vyznal se Chris. Ten se v minulosti s postiženými dětmi dostal do styku díky svému otci, který se o ně stará v Anglii, setkání to ale nikdy nebylo podle jeho slov tak intenzivní.

„Když jsem tam za ním byl, jezdil jsem s ním po domovech, kde byly děti s autismem. Znám to, ale nikdy jsem s nimi nebyl v takovém přímém kontaktu. Je to silné. Nikdy bych ale nechtěl, aby to byla moje poslední zkušenost,“ uzavřel Chris.

Markéta, Peter a Chris se u dětí zdrželi necelou hodinu, během které jim zazpívali vánoční koledy a i jednu písničku z Rockyho. Poté jim předali přichystané dárečky. Z jejich slov je ale zřejmé, že nešlo o jejich poslední návštěvu tohoto zařízení.

Dárky pro děti věnovali partneři muzikálu NUTREND a DONUTER DONUTS.

Muzikál se nyní hraje v Kongresovém centru Praha. Termíny představení jsou až do konce roku, hraje se tedy i mezi svátky a na Silvestra.

Vstupenky jsou v prodeji v síti TICKET ART a TICKET PORTAL.

Foto Muzikál Rocky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *