Arnošt Lustig se nemusí stydět! Studenti pokračují v jeho tradici a vydávají knihu Doba obalová

Divadlo Dobeška, kde učil Arnošt Lustig tvůrčí psaní, pokračuje ve spisovatelově tradici. Výsledkem je kniha Doba obalová, kterou zde před Vánocemi pokřtili žáci kurzů Psaní podle Lustiga.

Sestry Emingerovy. Foto: Zdeněk Soukup

Sbírka 150 povídek účastníků literárních kurzů Dany Emingerové, která výuku po svém učiteli převzala, vypráví o manipulacích mobilních operátorů, podvodných burziánech, finančních šmejdech, rozporech mezi předrevolučními sny a realitou konzumní společnosti. Padesát autorů ukazuje na konkrétních příkladech, jak se dnes podstata věcí a událostí velmi často vytrácí nebo schovává za to méně podstatné. Něco se nějak tváří a pak je vše jinak… Pestrý a čtivý obraz současnosti je mimořádný tím, že jej pod vedením zkušené spisovatelky napsali – a velmi dobře – amatéři. Příběhy ilustrují drsné koláže “sklepáka” Davida Vávry a kresby studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Kniha vyšla vlastním nákladem a lze ji objednat pouze na: www.psani-podle-lustiga.cz

Kmotrou knihy se stala Hana Hnátová, třiadevadesátiletá sestra Arnošta Lustiga. Autorské čtení provázely písničky Evy Emingerové, Magdaleny Dostálové a kapely Gorodky. Hosty večera byli klavírní virtuozka Veronika Böhmová, mistr světa na kajaku a olympionik Josef Dostál, horolezec Mára Holeček a píšící profesor kardiologie z Homolky Petr Neužil.

Petr Neužil, Foto: Hana Salajková

Zdroj: www.psani-podle-lustiga.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *