Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Zima na horách, sportovní lyžování a důkladný odpočinek

Čas zimních radovánek je v plném proudu a na scénu přichází oblíbené lyžování a čas strávený s rodinou či přáteli na horách. Každý pátek odpoledne mnoho z nás hned po práci zabalí lyže, teplé oblečení a vyráží vstříc bílým vrcholům, kde někteří tráví víkendy nebo dokonce celou zimu. Fyzická aktivita v zimě je žádoucí, avšak je třeba dodržovat jistá pravidla, mít správné vybavení a pořádně odpočívat.

Carvingové lyže Elan AMPHIBIO 12 ELX 11, 14.499 Kč
Head FX XT W, 2.999 Kč

Zdraví prospěšné lyžování
Lyžování je pohyb, při kterém krásně tvarujete dolní polovinu těla. Zabrat dostanou stehenní svaly, lýtka a hýždě. Pokud sjedete několikrát za den červenou trasu, spálíte i kalorie. Neustále, jako při každém sportu dodržujte pitný režim. Pokud vám zbyde síla, určitě si skočte k večeru do místního fitka udělat pár cviků na posílení horní části těla. Ať je trénink kompletní. Ale zase to nepřehánějte, ať udržíte druhý den hůlky v rukou. Skvělé je na lyžování také to, že jste celý den na čerstvém vzduchu a perfektně si “provětráte“ hlavu po pracovním týdnu, což je také velmi prospěšné po vaše zdraví.

Hannah Tia dámská šedá bunda, 3.799 Kč
Hannah Darsy dámské lyžařské kalhoty, 3.499 Kč

Správně zvolené vybavení
Nezapomínejte na správné vybavení. Dbejte, ať máte seřízené vázání přímo na vaše boty a správou délku hůlek. Krom toho by měli být samozřejmostí brýle, helma a chránič páteře. Vzhledem k tomu, že jste převážně celý den venku a občas se válíte ve sněhu, vybírejte pečlivě nepromokavé oblečení, rukavice a čepici.

Komperdell Cross Eco chránič páteře, 2.499 Kč

Důkladný odpočinek
Po celém dni na lyžích, dbejte také na důkladný odpočinek. Skvělý relax pro vás i vaše namožené svaly je sauna. Perfektně prohřeje tělo a uleví svalům od bolesti. A vy můžete druhý den zase s klidem na svah. Po večerním saunování dbejte na to, ať už zůstanete v teple. Skvělé jsou teplákové overaly Skippy, pod které můžete ještě obléknout funkční prádlo. K večeři si dopřejte nějaké vydatné a zdravé jídlo, ať mají svaly z čeho brát a regenerovat.

Skippy teddy pink www.skippy.cz 1.690 Kč
Skippy mono pink www.skippy.cz 1.990 Kč

Kvalitní spánek
Pokud lyžování a zdravý životní styl berete opravdu vážně, nezanedbávejte spánek. Je nedílnou součástí kvalitního tréninku a zdraví. Ponocování na horách je možná sice lákavé, ale vaše tělo si pořádně neodpočne a nestíhá regenerovat. Ideální je po vysokém sportovním výkonu spát déle, než jste zvyklí a také si ohlídejte, abyste v noci nepromrzla. Vyzkoušejte skvělá overalová pyžama Skippy u kterých nehrozí, že se v noci vyhrnou a vy i vaše záda zůstanete krásně v teple. Jsou vyrobena z kvalitní bavlny, která je vysoce pohodlná a příjemně hřeje. Mají i praktický otvor na WC, tak nemusíte v zimě v koupelně stahovat celé pyžamo.

Spací overal Skippy blue strip, www.skippy.cz, 990 Kč
Spací overal Skippy pink strip, www.skippy.cz, 990 Kč

Inspiraci na sportovní vybavení najdete v prodejnách Hervis Sports nebo na www.hervis.cz.Overaly a pyžama zakoupíte na www.skippy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *