Co chystá Berenika Kohoutová po vítězství v soutěži Tvoje tvář má známý hlas?

Krátce poté, co herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová vstřebala vítězství ve čtvrté řadě populární televizní show Tvoje tvář má známý hlas, oznamuje své další plány. Vedle působení v několika představeních v pražském divadle Studio DVA vydá v nadcházejícím roce svoji první sólovou desku a připravuje také unikátní hudební projekt, ve kterém propojí své pěvecké nadání se „starým bardem“ moderního jazzu Emilem Viklickým.

„Už na začátku roku 2018 vydám videoklip k prvnímu singlu z nového alba, které vyjde v první polovině roku. Deska bude mísit pop s elektronickou hudbou a zároveň bude trochu říznutá folkem. Všechny skladby budou mít můj vlastní český text, s hudbou mi pomáhali kluci, které možná zatím neznáte, ale rozhodně o nich velmi brzo uslyšíte, a radost mám i z toho, že produkčně se na desce podílí Jiří Burian,“ prozrazuje Berenika Kohoutová.

Své první sólové album s názvem Berenika Meets Jazz vydala Berenika Kohoutová v roce 2013. Na popovo-jazzové desce se podílela s hudebníkem Emilem Viklickým, se kterým v roce 2018 chystá také nový neotřelý projekt.  „S Emilem Viklickým jsme si spolupráci už mnohokrát vyzkoušeli. Po několika letech společného vystupování i vydání desky jsme dokonale sehraní. V příštím roce máme v plánu uspořádat několik velkolepých koncertů s big bandem, na které přizveme také mladé DJs, kteří vystoupením dodají moderní šmrnc a rozšíří záběr publika i do řad mladší generace,“informuje Berenika Kohoutová. V současné době shání na hudební projekt finanční prostředky.

Podle jejích slov by na koncertech měly v nejmodernějších aranžích zaznít největší světové hity od Franka Sinatry, skupiny Garbage, Radiohead
a mnoha dalších. „O nové aranže slavných pecek se postará sám Emil Viklický se svým kolegou Miroslavem Hloucalem, nejúspěšnějším jazzovým trumpetistou  a hudebníkem mladé generace,“popisuje Kohoutová. „Vzhledem k pestrosti a mnohožánrovosti celého projektu by koncertům slušelo, kdyby se odehrávaly v zajímavých prostorech, jako jsou nepoužívané domy, industriální prostory, stará kina a podobně,“ dodává.

Vedle hudebních projektů bude Berenika Kohoutová pokračovat také v herecké dráze – na jaře chystá v divadle Studio DVA zkoušení nové role v připravovaném představení Brouk v hlavě v režii Milana Schejbala.

BERENIKA KOHOUTOVÁ
Vítězka čtvrté řady soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Patří mezi velmi obsazované české herečky.  Z hlediska hudební kariéry pro ni bylo zásadní setkání s Emilem Viklickým při natáčení televizního filmu Rytmus patách v režii Andrey Sedláčkové podle povídek Josefa Škvoreckého, kde hrála a zpívala postavu jazzové zpěvačky Celly. Díky spolupráci s Emilem Viklickým Berenika vystupovala na Jazzu na Hradě (2010) spolu s Randym Breckerem– trumpetistou, který hrál např. s Brucem Springsteenem nebo Frankem Zappou, a s Jaroslavem Jakubovičem– světově proslulým saxofonistou žijícím v New Yorku. Vystoupila také v Izraeli spolu se známými izraelskými jazzmeny a Jaroslavem Jakubovičem, kde zpívala jazzové standardy i své vlastní písničky v češtině (2012). V roce 2013 jí vyšla deska Berenika Meets Jazz s vlastními autorskými texty a hudbou Emila Viklického.

Foto: archiv TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *